Κύπελλο Ελλάδος

Ποιοι σφυρίζουν τα ματς ρεβάνς

Ορίστηκαν οι διαιτητές για τα επαναληπτικά παιχνίδια του Κυπέλλου Ελλάδας, που ακολουθούν την επόμενη εβδομάδα στο πλαίσιο της πέμπτης φάσης της διοργάνωσης.

Το ενδιαφέρον επικεντρώνεται σε τέσσερα από αυτά βάσει των ορισμών που προέκυψαν, καθώς οι Πέτρος Τσαγκαράκης και Αντώνης Σινιοράκης ορίστηκαν διαιτητής και β’ βοηθός αντίστοιχα στο παιχνίδι ανάμεσα σε Παναθηναϊκό-Παναχαϊκή που θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό στάδιο.

Από ‘κει και πέρα, ο Καραντώνης (φωτ.) από την ΕΠΣ Ημαθίας ορίστηκε στο παιχνίδι του Πλατανιά κόντρα στον Αστέρα που θα διεξαχθεί στην Τρίπολη, όταν την περασμένη σεζόν είχε διευθύνει αυτά με Εργοτέλη (εκτός, 2-2) και Ηρακλή (εντός, 2-1).

Σε ό,τι αφορά τις μάχες των ηρακλειώτικων ομάδων, ο Κουμπαράκης από τη Θράκη θα διευθύνει τον επαναληπτικό με την Καβάλα για τον ΟΦΗ, όταν η τελευταία φορά που είχε σφυρίξει αγώνα του ΟΦΗ ήταν στις 24 Ιανουαρίου 2017 σε αγώνα πάλι για το Κύπελλο κόντρα στην Ξάνθη (ήττα 1-0).

Από την άλλη, διαιτητής στο παιχνίδι του Εργοτέλη με τα Τρίκαλα ορίστηκε ο Βλάχος από την Ανατολική Αττική. Μάλιστα, αυτή θα είναι η δεύτερη φορά στη σεζόν που θα διευθύνει τον Εργοτέλη όταν η πρώτη ήταν κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, στον αγώνα που είχε γίνει στη Ριζούπολη στις 29 Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικά οι ορισμοί είναι οι εξής:

Τρίτη (3/12)

13.45 Παναιτωλικός-Ιάλυσος
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας).
Βοηθοί: Μεϊντανάς (Αχαΐας) - Κωνσταντίνου (Πρέβεζας).
4ος διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας)

17.15 Εργοτέλης-Τρίκαλα
Διαιτητής: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής).
Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας) - Νικολάου (Αθηνών).
4ος διαιτητής: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)

Τετάρτη (4/12)

15.00 Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας). 
Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου) - Μωυσιάδης (Ηπείρου). 
4ος διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

15.00 ΟΦΗ-Καβάλα
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης).
Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας) - Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας).
4ος διαιτητής: Κάτοικος (Αθηνών)

17.15 Πανιώνιος-Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου).
Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου) - Κωνστάντιος (Εύβοιας).
4ος διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)

17.15 Ξάνθη-Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας).
Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας) - Νατσιόπουλος (Μακεδονίας).
4ος διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

19.30 Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας).
Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας) - Φράγιος (Μακεδονίας).
4ος διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

19.30 Λάρισα-Καλαμάτα
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας).
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης) - Νικολαΐδης (Μακεδονίας).
4ος διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

Πέμπτη (5/12)

15.00 Λαμία-Αιολικός
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας).
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας) - Μπούξμπαουμ (Ανατολικής Αττικής).
4ος διαιτητής: Μαυρίδης (Πέλλας)

17.15 Βόλος-Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας).
Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς) - Καλύβας (Φθιώτιδας)
4ος διαιτητής: Ψυχουλάς (Βοιωτίας)

19.30 Παναθηναϊκός-Παναχαϊκή
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων).
Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής) - Σινιοράκης (Χανίων).
4ος διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών).

 

karta antonis garden