Γ' Εθνική

Φιλική ήττα του Ηροδότου από την Κ19 του Εργοτέλη

Φιλικό παιχνίδι περιλάμβανε το μενού της Δευτέρας για όσους ποδοσφαιριστές του Ηροδότου δεν αγωνίσθηκαν στο ματς της πρεμιέρας με τον Πανακρωτηριακό. Αντίπαλος η ομάδα Κ19 του Εργοτέλη, η οποία επικράτησε με 1-0.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού και διήρκεσε εξήντα λεπτά (δύο τριαντάλεπτα ημίχρονα). Το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Αζίζι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 35ο λεπτό.

Όσοι ποδοσφαιριστές του Ηροδότου έπαιξαν βασικοί στο Ακρωτήρι ακολούθησαν πρόγραμμα αποθεραπείας, ενώ σήμερα - Τρίτη υπάρχει προγραμματισμένο ρεπό. Επιστροφή σε αγωνιστικούς ρυθμούς αύριο - Τετάρτη (25/9, 17:00) όπου θα ξεκινήσει η προετοιμασία για την Κυριακάτικη αναμέτρηση με τον Ρεθυμνιακό (29/9, 16:00).

Ηρόδοτος: Παναγιώτου (Δομοσίδης), Παπουτσιδάκης, Ντελία, Παναγιωτάκης, Μπαλάφας, Τσακάνι, Κοντογιάννης, Σεραφειμίδης, Μουντράκης, Κουτσογιαννάκης, Γκίνη.

Εργοτέλης Κ19: Ψιμόπουλος (45' Σταυρακάκης), Λούσι (40' Σταματάκης), Βενεράκης (40' Στεφανάκης), Πλαϊτάκης (50' Μανωλιτσάκης), Θεοδωράκης (30' Κόλα), Πάγια (45' Σφακιανάκης), Δασκαλάκης (40' Μεμεταϊ), Κουτάντος, Κομνηνός (30' Καπουράνης), Χαιντϊνι (45' Τσαμπουράκης), Αζίζι (45' Μπερνίκου).