Γ' ΕΠΣ Χανίων

"Τσίμπησε" τον βαθμό

Σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή της στην κατηγορία, απέσπασε η Ε.Θ.Κ. που ήρθε ισόπαλη 1-1 με τα Άπτερα.

Στο 12’ ο Παπαδάκης με σουτ έβαλε μπροστά την ομάδα των Απτέρων, για το 0-1.

Η απάντηση ήταν άμεση για την ομάδα του Ακρωτηρίου, καθώς έφτασε στην ισοφάριση στο επόμενο λεπτό με το σουτ του Κοπανάκη, το πρώτο του με την νέα του ομάδα σε δύο παιχνίδια.

Τα Άπτερα έχασαν την ευκαιρία να πάρουν "κεφάλι" πριν το ημίχρονο καθώς ο Παπαδάκης δεν μπόρεσε να νικήσει με κεφαλιά τον Τριανταφυλλάκη, με την μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι.

Από την άλλη, η Ε.Θ.Κ. έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά με τον Γιαννόπουλο που βρέθηκε απέναντι από τον Ναλμπαντίδη στο 50' και έστειλε την μπάλα άουτ και στην συνέχεια με τον Π.Ανδρεαδάκη που από κοντά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι στο 75'.

Στο 90' ακυρώθηκε γκολ για τα Άπτερα με υπόδειξη οφσάιντ, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης

Βοηθοί: Κατσαρός-Σαρικάκη

Ε.Θ.Κ. (Μιχάλης Κυριακίδης): Τριανταφυλλάκης, Ροζάκης, Μουσουράκης, Γκογκολάκης Β., Ευαγγέλου, Γαβαλάς, Ανδρεαδάκης Π., Παπαδάκης, Κοπανάκης (65’ λ.τρ. Λειβαδιτάκης), Γκαγκάκης, Γιαννόπουλος (57’ Γιαπιντζάκης)

Απτερα (Δημήτρης Φούρλας): Ναλμπαντίδης, Κοκοτσάκης, Κάτσης (46' Χαιρετάκης), Χατζηδάκης, Ασλανίδης, Παπαβασιλείου, Παπαδάκης, Τσικουδάκης Π, Λαβράνος (46’ Τσικουδάκης Α.), Μαρινάκης, Χαραλαμπάκης