Δάφνη

Εύκολη επικράτηση, 4-1 τους Νέους Μινωταύρου

Την 4η νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής η Δάφνη επικρατώντας των Νέων Μινωταύρου με 4-1. Γιανναράκης (2), Μανταδάκης, Κοκκινάκης τα τέρματα των νικητών. Ο Αποστολάκης το γκολ των φιλοξενούμενων.

Η Δάφνη προειδοποίησε στο 35ο λεπτό με το δοκάρι του Συγγελάκη κι ένα λεπτό αργότερα άνοιξε το σκορ με τον Γιανναράκη (1-0) μετά από εκτέλεση φάουλ του Συγγελάκη. Στο 40' ο Μανταδάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (που κέρδισε ο ίδιος) διπλασίασε τα τέρματα της Δάφνης (2-0).

Με το ξεκίνημα της επανάληψης (46') ο Κοκκινάκης μετά από μπαλιά του Μανταδάκη ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Οι Νέοι Μινωταύρου μείωσαν σε 3-1 με τον Αποστολάκη στο 63ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 ο Γιανναράκης στο 85' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Με το πέρας της 7ης αγωνιστικής οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες έχοντας από 13 βαθμούς, έναν λιγότερο από το Νέο Κισσαμικό και δύο από τον πρωτοπόρο Άρη Βουκολιών που έχει ματς λιγότερο (αγωνίζεται την Τετάρτη στον Ταυρωνίτη κόντρα στον Ατρόμητο).

Διαιτητής: Κουκλάκης, Βοηθοί: Χατζηδάκης - Ξενάκη

Δάφνη: Μ. Μοχλάκης, Γ. Μοχλάκης (88' Β. Κοκκινάκης), Κοκολάκης, Μπραουδάκης, Μανταδάκης, Γ. Κοκκινάκης (85' Οικονομάκης), Ε. Μοχλάκης, Γιανναράκης, Α. Αποστολάκης, Ε. Αποστολάκης (90' Α. Μοχλάκης), Συγγελάκης.

Νέοι Μινωταύρου (Γιάννης Πατεράκης): Κασιμάτης, Κόκκοτας, Ντουλάκης, Μπλούφας, Σακουάλος, Γιαννούλης (70' Ζουριδάκης), Ε. Μήτρου, Μανουσάκης, Καταλαργιανάκης, Αποστολάκης, Π. Μήτρου.