Νέος Κισσαμικός

"Καθάρισε" το ματς στην επανάληψη

Ο Νέος Κισσαμικός δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει του Ατρομήτου Μάλεμε με 6-0 εκτός έδρας.

Ο Αντώνης Πλευράκης στο 40' με κεφαλιά έκανε το 0-1 από κόρνερ του Παπαδάκη. Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Νέος Κισσαμικός καθάρισε το παιχνίδι.

Ο Μπαμπουνάκης με εκτέλεση φάουλ συο 49' διπλασίασε τα τέρματα, για να γίνει το 0-3 στο 51' ξανά με σουτ του Μπαμπουνάκη.

Στο 55' ο Παπαδάκης χρίστηκε σκόρερ με διαγώνιο πλασέ για το 0-4, ενώ τα άλλα δύο γκολ σημειώθηκαν στο τελευταίο 20λεπτο.

Στο 73' ο Ψωματάκης σκόραρε με κεφαλιά το 5-0 μετά τη σέντρα του Μ. Χότζα. Στο 87' έκλεισε ο δείκτης του σκορ στο 0-6 με τον Ι.Κ. Καστανοπουλάκη να πλασάρει ωραία μετά από δική ατομική ενέργεια.

Διαιτητής: Σαρρής
Βοηθοί: Κατσαρός-Σακελλαρίδης

Ατρόμητος Μάλεμε (Μανώλης Ηλιάκης): Βαλυράκης, Μουστάκας (50' Σταματάκης), Γιακουμάκης, Μετζιδάκης, Τσαπατάκης (60' Γ. Παρασκευόπουλος), Καπετούρης, Παρασκευόπουλος, Λιμογιάννης, Τσαγκαράκης, Αχμετάι (75' Μπακατσάκης), Βροντάκης

Νέος Κισσαμικός (Χρήστος Πελέκης): Κατερουδάκης, Μ. Χότζα, Λ. Χότζα, Κουτουλάκης, Ι.Κ. Καστανοπουλάκης, Ι.Μ. Καστανοπουλάκης, Ι. Πλευράκης, Παπαδάκης, Αντ. Πλευράκης, Μπαμπουνάκης, Ψωματάκης