Α.Ο. Κουμπές

2η νίκη για Κουμπέ

Ο Κουμπές σημείωσε τη 2η νίκη του στη Γ' κατηγορία, επικρατώντας των Σφακίων μς 4-2 την Κυριακή.

Ο Μιχαλάκης άνοιξε το σκορ στο 20' και στο 35' έγινε το 1-1 με τον Σ. Τζωρτζάκη για τα Σφακιά.

Ο Μανωλακάκης έδωσε ξανά προβάδισμα στον Κουμπέ στο 55' με τους φιλοξενούμενους να απαντούν ξανά λίγο αργότερα με απευθείας κόρνερ του Βοτζάκη.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δύο ακόμα γκολ στο τελευταίο 20λεπτο με σκόρερ τους Μανωλακάκη, Ντεμάι μέσα σε πέντε λεπτά στο 70' και το 75' και πήραν το τριποντο.

Διαιτητής: Σαρής
Βοηθοί: Πολυθοδωράκης - Ανδρεωσάτος

Κουμπές (Φραγκιός Ροκάκης): Καρβουνάκης, Ροκάκης, Μανωλακάκης, Σκυβαλάκης, Μάνης, Κ. Ροκάκης, Ντεμάι, Καλμπαζίδης, Λαπάκης (65' Τσιάβος), Μιχελακάκης, Γιανναράκης

Σφακιά (Μανώλης Τζωρτζάκης): Σφηνιαδάκης, Ντουρλουντάδος (78' Σοφούλης), Δεληγιαννάκης, Δουρουντάκης, Ιαων. Τζωρτζάκης, Ιωσ. Τζωρτζάκης, Μπολιώτης, Βούρβαχης, Βοτζάκης, Καγιαδάκης, Δουρουντούς