Β' ΕΠΣ Χανίων

Χωρίς πρόβλημα

Ο Χάλης συνέχισε νικηφόρα την πορεία του στη Β’ ΕΠΣΧ, καθώς φιλοξενήθηκε από την ΑΠ Σούδας το πρωί και πήρε χωρίς πρόβλημα το παιχνίδι με σκορ 0-3.

Οι φιλοξενούμενοι, μάλιστα, καθάρισαν το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο και με την επικράτησης τους κατάφεραν να παραμείνουν κοντά στην κορυφή. Οι γηπεδούχοι, από την άλλη πλευρά, δεν μπόρεσαν να βελτιώσουν τη συγκομιδή τους.

Μόλις στο 7’ ο Μαρκοδούνας άνοιξε το σκορ και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μεγαλακάκης σημείωσε το 0-2. Πριν ολοκληρωθεί το 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 37’ ο Κοπάτσι ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Κολοκοτρώνης-Ευθυμόπουλος

ΑΠ Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Ζαχαράκης, Ντακάκης, Λαβράνος (82’ Ι. Παπαγεωργίου), Ράπτης, Στέφα (46’ Τσούρα), Γ. Παπαγεωργίου, Καραγιαννίδης, Σελάμης (71’ Φραγκιαδάκης), Μουτσάνι, Σταφυλίδης, Καραμαλίκης (86’ Χαριτάκης).

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Τραχαλάκης, Κουφάκης, Ξηρουχάκης, Βασιλείου, Β. Σταφύλοβ, Ν. Σταφύλοβ, Χαμζάι, Μεγαλακάκης (75’ Π. Παρασκάκης), Μαρκοδούνας (80’ Σαχπατζίδης), Λενταράκης (55’ Μαυρεδάκης), Κοπάτσι (60’ Κωστόπουλος).