Γυναικείο Ποδόσφαιρο

Χωματάς: Κρατάμε την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου

Στην εικόνα του πρώτου ημιχρόνου και στο γεγονός ότι ξεκίνησε η Αεράκη στάθηκε ο προπονητής του ΟΦΗ, Δημήτρης Χωματάς, στις δηλώσεις του μετά την ήττα από τον Αγροτικό Αστέρα.

Με ήττα ξεκίνησε τα εκτός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής ο ΟΦΗ. Η Κρητική ομάδα παρότι προηγήθηκε ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη από τον Αγροτικό Αστέρα με 2-1. Ο Δημήτρης Χωματάς μιλώντας στην επίσημη ιστοσελίδα του ερασιτέχνη ΟΦΗ δήλωσε:

«Στο πρώτο ημίχρονο, παίξαμε καλό και δημιουργικό ποδόσφαιρο. Το γκολ που βάλαμε ήταν η επιβράβευση της προσπάθειας μας. Στο δεύτερο ημίχρονο, αν και είπαμε να συνεχίσουμε στον ίδιο ρυθμό, δεν το καταφέραμε, ο αντίπαλος πήρε τον έλεγχο, έβαλε δυο γκολ και κέρδισε το παιχνίδι.

Εμείς κρατάμε την πολύ καλή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου και το γεγονός ότι ένα μικρό κορίτσι (Αεράκη), έπαιξε από την αρχή, σκόραρε και γενικά ήταν από τις καλύτερες παίκτριες μας. Είμαι προβληματισμένος από την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου και θα συζητήσω με τα κορίτσια.»