Γυναικείο Ποδόσφαιρο

Ηττα με ανατροπή για τον ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στον Εύοσμο στο ημίχρονο, αλλά υποχρεώθηκε τελικά σε ήττα από τον Αγροτικό Αστέρα, με 2-1, για τη 2η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας Γυναικών.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Χωματά προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με την κεφαλιά της Αεράκη, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ανατροπή.

Η Παπαδοπούλου ισοφάρισε στο 53', με τον ΟΦΗ να "αγγίζει" ένα λεπτό μετά το 1-2, αλλά η μπάλα δεν έκανε το χατήρι της Τριβυζάκη που "σημάδεψε" το οριζόντιο δοκάρι από μακρινή απόσταση, ενώ στη συνέχεια δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα η Αραβιάκη σε άδεια εστία, αφού η μπάλα πέρασε πάνω από το κεφάλι της!

Τελικά στο 74' η Κουπετσίδου διαμόρφωσε το τελικό 2-1 με σουτ που δεν μπόρεσε να αποκρούσει η Αποστολάκη.

Αγροτικός Αστέρας: Στριλιγκά (76' λ.τρ. Καμπασακάλη), Ριζοπούλου, Τοσουνίδου, Χαριτάκη, Μπινιά (Ναλμπάντη), Κωνσταντοπούλου, Καλτσίδη, Σακελλάρη, Παπαδοπούλου (73' Χατζηνίκου), Κουπετσίδου, Κεχαγιά (10' λ.τρ. Γιάννου).

ΟΦΗ: Aποστολάκη, Καμαρίτη (92' Πασχαλίδου), Σηφάκη (73' Κατερίνη), Πίτση, Κατιρτζίδου, Κουνάλη (66' Συμμεωνίδη), Τριβυζάκη, Κοκοτσάκη, Νικηταρά, Αεράκη (90' Γεμιστού), Αραβιάκη.