Ποδαρικό με νίκη! 1-0 την Χάποελ Ασκελόν

Πλατανιάς | 19 Ιουλίου 2017, 20:17

Ποδαρικό με νίκη εν όψει των αγώνων της νέας χρονιάς, με τον Πλατανιά να κερδίζει 1-0 την ισραηλινή Χάποελ Ασκελόν στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας του.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου πήρε τη νίκη χάρη σε αυτογκόλ από τον Μίλαν Σμίλιανιτς, το οποίο σημειώθηκε μετά από σέντρα που έγινε από τον Πλιάτσικα στο 32ο λεπτό. Ο Πλατανιάς “κράτησε” αμυντικά, ενώ επιθετικά κατάφερε να φτάσει με αυτό το γκολ στη νίκη.

Φυσικά, το ενδιαφέρον είναι σε αυτά που “είδε” ο Παράσχος, ο οποίος από την πλευρά του χρησιμοποίησε 22 παίκτες, ανάμεσά τους και τον Φάνη Μαλακασιώτη, που υπενθυμίζεται ότι είναι ο μοναδικός που βρίσκεται στη Βουλγαρία και τελεί υπό δοκιμή. Ειδικότερα, ο 21χρονος ποδοσφαιριστής έπαιξε στο β’ ημίχρονο, με τον Παράσχο να χρησιμοποιεί δύο διαφορετικές 11άδες.

Σε αυτή του α’ ημιχρόνου αγωνίστηκαν οι: Κοκκαλάς, Πλιάτσικας, Πριντέτα, Καρυπίδης, Γιορέντε, Κρος, Αγγελόπουλος, Παπανικολάου, Ζίκο, Ενσικουλού και Γκρζέλτσακ.

Ενώ σε αυτή του β’ μέρους, έπαιξαν οι: Ομπερχάουζερ, Στάθης, Ντικαμονά, Στάμου, Βάντερσον, Πατράλης, Στανισάβλιεβιτς, Μαλακασιώτης, Ουές, Σαάντο και Μπούντνικ.

Επόμενο φιλικό για τον Πλατανιά την Κυριακή 23 του μήνα απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης.