Πλήρες το πρόγραμμα στη Β’ Κατηγορία

Β' ΕΠΣΧ 22 Ιανουαρίου 2023, 8:17

Ξεχωρίζει το πρωινό παιχνίδι των Μουρνιών ανάμεσα σε Νέους Μινωταύρου και Κρητικό Αστέρα. Το Νέο Σαμψών φιλοξενεί ο Ποσειδών Τσικαλαριών στη Σούδα.

Oinolatris

Ξεκίνημα με ντέρμπι το πρωί της Κυριακής στις Μουρνιές, καθώς οι Νέοι Μινωταύρου θα φιλοξενήσουν το Κρητικό Αστέρα. Οι δύο ομάδες απέχουν μόλις 3 βαθμούς στην βαθμολογία και αναμένεται να πραγματοποιηθεί ένα όμορφο παιχνίδι.

Στο Νιό Χωριό, Τιτάν και Χάλης θα παλέψουν για τους 3 βαθμούς, ώστε να “αισθανθούν” καλύτερα όσον αφορά την παραμονή τους στην κατηγορία.

Το μεσημέρι η νεανική Ε.Θ.Κ. έχοντας στην σύνθεσή της όλα τα μεταγραφικά αποκτήματα του Ιανουαρίου αντιμετωπίζει στα Καθιανά την Άμιλλα.

Τα Ροδωπού φιλοξενούν την Ασπίδα στο Κολυμβάρι, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν το τρίποντο που θα τους απομακρύνει ακόμη περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού.

Στη Σούδα ο Ποσειδώνας Τσικαλαριών θα δώσει ακόμη ένα δυνατό παιχνίδι στην προσπάθεια που κάνει για την άνοδο στην Α’ ΕΠΣΧ, απέναντι στο Νέο Σαμψών.

12η αγωνιστική
Σάββατο 21 Ιανουαρίου
Ηρακλής Ν.-Α.Π. Σούδας 2-0
Αστέρας Χαλέπας-Ηφαιστος 3-2
Κυριακή 22 Ιανουαρίου
10:30 Ν. Μινωταύρου-Κρ. Αστέρας, στις Μουρνιές
11:00 Τιτάν-Χάλης, στο Νιό Χωριό
15:00 Ε.Θ.Κ.-Αμιλλα, στα Καθιανά
15:00 Ποσειδών Τσικαλαριών-Ν. Σαμψών, στη Σούδα
15:00 Ροδωπού-Ασπίδα, στο Κολυμβάρι

Βαθμολογία
1.Ποσειδών Τσικαλαριών (11) 31 (30-6)
2.Ηρακλής Νεροκούρου (12) 31 (44-13)
—————————————————
3.Κρ. Αστέρας (11) 25 (29-12)
4.Ηφαιστος (12) 24 (37-20)
5.Νέοι Μινωταύρου (11) 22 (35-19)
6.Αστέρας Χαλέπας (12) 20 (24-21)
7.Νέος Σαμψών (11) 19 (29-21)
8.Ασπίδα (11) 18 (24-20)
9.Α.Π. Σούδας (12) 16 (14-21)
10.Αμιλλα (11) 8 (12-24)
11.Χάλης (11) 7 (16-37)
-.Ροδωπού (11) 7 (16-37)
13.Τιτάν (11) 1 (3-35)
——————————————
14.ΕΘΚ (11) 1 (7-34)

Η επόμενη αγωνιστική (13η)
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
11:00 Κρητικός Αστέρας-Ηρακλής Νεροκούρου, στη Μοναχή Ελιά
11:00 Χάλης-Ε.Θ.Κ., στο Βαρύπετρο
15:00 Α.Π. Σούδας-Ήφαιστος, στη Σούδα
15:00 Νέος Σαμψών-Αστέρας Χαλέπας, στο Νιό Χωριό
15:00 Άμιλλα-Νέοι Μινωταύρου, στο Μόδι
15:00 Ασπίδα-Ποσειδών Τσικαλαριών, στο Ναύσταθμο
15:00 Ροδωπού-Τιτάν, στο Κολυμβάρι

Estrella

Oneirochora
Digital Print Shop
Ζakroshoes
Crepaland Greece
Digenakis
Bio Green 300x250
Crepe Factory Chania

Rabona ad