Πήρε το γειτονικό ντέρμπι

Παγχανιακός - Δ.Α.Α.Ο.Χ Ιδομενέας | 28 Φεβρουαρίου 2016, 19:11

Ο ΔΑΑΟΧ ήατν ο νικητής στο γειτονικό ντέρμπι των Αγίων Αποστόλων, καθώς νίκησε με 4-1 τον Ιδομενέα και ανέβηκε στην τρίτη θέση του Ομίλου Παραμονής.

Με την συμπλήρωση επτά λεπτών παιχνιδιού ο Ζυμβραγάκης άνοιξε το σκορ για τον ΔΑΑΟΧ με σουτ.

Ο Σπύρος Βαϊγκούσης έφερε το ματς στο 1-1 για τον Ιδομενέα στο 20’, σκορ με τον οποίο οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο ΔΑΑΟΧ ανέβασε “στροφές” και πέτυχε το 2-1 στο 55’ με τον μόνιμο σκόρερ του στα τελευταία παιχνίδια, Μήτρου.

Μάλιστα, πέντε λεπτά αργότερα ήρθε και το 3-1 με τον Κιουρτσίδη, ενώ ο Κουτουλάκης έβαλε και αυτός το όνομα του στην λίστα των σκόρερ στο 75’ για το τελικό 4-1 του ΔΑΑΟΧ.

Διαιτητής: Μπερτάκης

Βοηθοί:Γαλάνης-Μαρκετάκης

ΔΑΑΟΧ (Κώστας Κωλοκοτρώνης): Ρωμανιάς, Σακουάλος, Νταμαδάκης, Γεωργανάς, Μακρής, Κιουρτσίδης, Μπαμπουνάκης, Μπίρο Μπίρο, Ζυμβραγάκης (65’ Κουτουλάκης), Μαρακάκης (55’ Φρονιμάκης), Μήτρου (70’ Λενταράκης)

Ιδομενέας (Γιάννης Λαμπαρδάκης): Σκουμπάκης, Παπαδοκοκολάκης (70’ Μυλωνάκης), Πάλλης, Πανάγος, Βαρίκος,Καστρινάκης, Μπιτζανάκης, Βαϊγκούσης Π., Τάνιο (46’ Περδικάκης), Βαϊγκούσης Σπ., Καρούσος (60’ Μεγαλακάκης)