Πήρε τη νίκη με ανατροπή στο τέλος

Χάλης Ιδομενέας | 4 Σεπτεμβρίου 2016, 21:21

Με "χρυσές" αλλαγές τους Μίριαμ Μπέιντο και Ανδρέα Κοπάτσι ο Χάλης κατάφερε να φέρει "τούμπα" το ματς στο τέλος και να επικρατήσει τελικά με 2-1 του τυπικά γηπεδούχου Ιδομενέα, στους Αγίους Αποστόλους.

Έτσι, η ομάδα του Παντελή Μαυρεδάκη ανέβηκε στην πρώτη θέση του 2ου ομίλου με τον Ποσειδώνα Τσικαλαριών που νίκησε το Σάββατο (03/09) την Ασπίδα.

Ο Ιδομενέας είχε ανοίξει το σκορ στο 24’ με τον Βουτσαδάκη και κρατούσε το προβάδισμα μέχρι το 77’.

Σε εκείνο το λεπτό ο Κοπάτσι σκόραρε, δύο λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς με κεφαλιά μέσα από την περιοχή για το 1-1.

Στο 88’ ο Μπέιντο, ερχόμενος επίσης από τον πάγκο πέτυχε την μεγάλη ανατροπή για τον Χάλη, κάνοντας το 1-2.

Διαιτητής: Ούτας

Βοηθοί: Πετεινάτος-Κατσαρός

Ιδομενέας (Μάριος Σεργάκης): Κουφάκης, Βουτσαδάκης, Μεγαλακάκης (65’ Λατινάκης), Βαρίκος, Καστρινάκης, Αγιασμενάκης, Πάλλης, Μυλωνάκης, Πανάγος (75’ Φουντουλάκης), Βούρβαχης (80’ Βαϊγκούσης Π.), Βαϊγκούσης Σπ.

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Α.Μήτρου, Κ.Μήτρου (75’ Κοπάτσι Α.), Κουφάκης, Σκουμπάκης, Παλιουδάκης, Σαχμπαζίδης, Σταφύλοφ Ν., Σταφύλοφ Β., Τσάμι, Σωπασής (46’ Μπέιντο), Ηλιάκης