Πήρε προβάδισμα πρόκρισης ο Πανιώνιος

Κύπελλο Ελλάδος | 24 Ιανουαρίου 2018, 19:39

Προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο Πανιώνιος, που έστω και δύσκολα επικράτησε με 1-0 της Λαμίας, στη Νέα Σμύρνη.

Έπειτα από ένα “φτωχό” πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος βρήκε τον γκολ στο 70′ όταν από εξαιρετική μπαλιά του Σιώπη ο Βλάχος στην κίνηση σέντραρε ιδανικά στον Μασούρα, που με πλασέ κατάφερε να σκοράρει για το 1-0.

Πέντε λεπτά μετά η Λαμία προσπάθησε να “απαντήσει” αλλά ο Κότνικ απέκρουσε, ενώ ο Σαββίδης στο 87′ έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0.

Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Καρσιώτης (Αρκαδίας)-Κωνστάντιος (Ευβοίας)
4ος διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Κίτρινες κάρτες: Μπλάζιτς (45′), Όμο (54′), Σαραμαντάς (66′),

Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας (90+2′ Παπαγεωργίου), Σπιριντόνοβιτς (71′ Σαββίδης), Μπραχίμι (46′ Λάμπρου), Ντουρμισάι.

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Όμο, Κουτρομάνος (36′ λ.τρ. Καραγιάννης), Μπλάζιτς, Τσούκαλος (51′ Βάντερσον), Ακόστα (80′ Μπουλούλης), Μπούντνικ.