Πικρό φινάλε για τα κορίτσια του ΑΟΧ | pics

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 22 Ιανουαρίου 2023, 17:27

Με ένα σημαντικό αποτέλεσμα κόντρα σε έναν αντίπαλο που βρίσκεται στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας "φλέρταρε" η γυναικεία ομάδα του ΑΟ Χανιά.

Τα κορίτσια του Γιάννη Τσικουδάκη ηττήθηκαν με 1-0 από τον Πήγασο Θριασίου στο γήπεδο Βαρυπέτρου, δεχόμενα το γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Είχαν προηγηθεί αρκετές χαμένες ευκαιρίες, ανάμεσα στις οποίες και δύο δοκάρια, ένα με την Καραντωνάκη στα πρώτα λεπτά και ένα με την Τσικουδάκη στο 90’, λίγα λεπτά πριν γίνει το 0-1.

ΑΟΧ (Γιάννης Τσικουδάκης): Στανίνου, Δημισκίδου, Μακράκη, Μελάκη, Βαξεβάνη, Καραντωνάκη, Τζεμανάκη (46’ Γιαννακάκη), Λαγογιάννη, Τσικουδάκη, Κασωμένου, Κουτσού.

Στον πάγκο ήταν και οι Αλμπέρτη, Κουρομιχελάκη, Βασιλείου, Ντάλλα, Τσοντάκη, Κοτσίφη και Αξωνίδου.