Πικρή ήττα στην Κομοτηνή

Χανιά | 4 Δεκεμβρίου 2016, 19:40

Πικρή ήττα γνώρισε ο Κισσαμικός χάνοντας με σκορ 1-0 από τον Πανθρακικό στη Θράκη σε ένα ματς που ουσιαστικά... δεν είχε ευκαιρίες.

planakis

Ετσι, ο Κισσαμικός βρίσκεται σε άσχημη βαθμολογική θέση, έχοντας συμπληρώσει πλέον τρεις ήττες στα πρώτα τέσσερα ματς της σεζόν. Σίγουρα ο απολογισμός δεν είναι καλός, από την άλλη η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής το πρόγραμμα είναι αρκετά δύσκολο, καθώς εκτός του Πανθρακικού, ο Κισσαμικός έχει αγωνιστεί με τρεις από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας, ΟΦΗ, Αρη και Λαμία.

Τώρα, το παιχνίδι στην Κομοτηνή κρίθηκε από ένα πέναλτι που κέρδισε ο Πανθρακικός και το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κουσίδης στο 85′ για το τελικό 1-0. Μάλιστα, αυτή είναι η παρθενική νίκη για φέτος για το συγκρότημα των Ανυφαντάκη – Διακάκη, καθώς μέχρι στιγμής ο απολογισμός ήταν 1 βαθμός.

Stathakis

Οι φάσεις του αγώνα

3’ Σουτ του Γκούμα η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία.
23′ Σουτ του Τσερκέζου από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
47′ Σουτ του Κίκε μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
50′ Σουτ του Βλάχου η μπάλα καταλήγει άουτ.
57’ Εκτέλεση φάουλ του Σταθάκη μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
57’ Σουτ του Ζυγκερίδη η μπάλα καταλήγει άουτ.
59’ Φάουλ του Μήλιου κεφαλιά του Ρουσσάκη η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Λαζαρίδη.
74′ Σουτ του Μάντζη από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει άουτ.
79′ Σουτ του Τιάγκο μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γκαραβέλης.
85’ (1-0) Ο Κουσίδης ευστοχεί σε πέναλτι που καταλογίστηκε για μαρκάρισμα του Μαρτίνεθ στον Ψάλτη.

Διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών)
Βοηθοί: Ζιγκερίδης (Σερρών)-Κούλα (Ξάνθης)
4ος διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου)

Κίτρινες κάρτες: Σταθάκης (19’), Παντελάκης (24’), Γαβριηλίδης (36’), Πετρούσης (59’), Τιάγκο Σίλβα (78’), Κουσίδης (86’), Μάντζης (86’)

Πανθρακικός (Κώστας Ανυφαντάκης): Γκαραβέλης, Κάρδαρης, Πετρούσης, Ρουσσάκης, Μυρθιανός (79’ Πλέγας), Ψάλτης, Γαβριηλίδης, Μήλιος (65’ Πολίμος), Χαλκιαδάκης, Κουσίδης (90+1’ Μπεκατώρος), Ζυγκερίδης.

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σταθάκης, Παντελάκης, Κουρέλλας, Σελινιωτάκης, Γκούμας, Τιάγκο Σίλβα (79’ Μαρτίνεθ), Βλάχος (71’ Θέος), Κίκε (88’ Μίλιτς), Μάντζης.