Πέταξε στα σκουπίδια ένα μεγάλο “διπλό”!

Α.Ο.Κ. Χανιά | 11 Δεκεμβρίου 2016, 21:43

Τζάμπα ήττα για τον ΑΟΚ Χανιά που ηττήθηκε με 72-64 στην παράταση από το Δειλινό για την ΕΚΑΣΚ χάνοντας την ευκαιρία να παραμείνει στην κορυφή.

Η ενημέρωση από τον ΑΟΚ Χανιά:

Μέσα από τα χέρια του έχασε ο ΑΟΚ Χανιά την νίκη στο Δειλινό. Ο ΑΟΚ ήταν 7 πόντους μπροστά 1:30 λεπτό πριν το τέλος παρόλα αυτά διάφοροι αγωνιστικοί και εξωαγωνιστικοί παράγοντες έστειλαν το ματς στην παράταση.Εκεί ο ΑΟΚ με την ψυχολογία στο “ναδίρ” έχασε με 72-64.

Ο ΑΟΚ πλήρωσε την αστοχία του ειδικά στα τρίποντα και την έλλειψη ψυχραιμίας στα δύσκολα σημεία του αγώνα.

10ΛΕΠΤΑ: 17-17, 33-34 (ΗΜ), 37-43, 58-58 (Κ.Δ.), 72-64 (ΠΑΡ.).

ΔΕΙΛΙΝΟ (Γ.Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης, Μεταξωτός 4, Αντωνογιαννάκης, Καμπιτάκης 3(1), Παντέρης 12(1), Γρύλλης 13 (3), Εκιζόγλου, Συραγάκης 15 (2), Πρινιανάκης, Κομψέλης 17, Αναστασάκης 9 (1).

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ.Ροδάς): Αρβανιτάκης, Ερηνάκης, Βρεττός, Αλμπάνης, Σαράντης 16 (2), Βουρβαχάκης, Μουντάκης, Πούρος 6, Σκαμνάκης 15 (2), Παπαδάκης 15 (1), Δεληδήμος, Γκιούλης 12 (1).