Πέρασε σαν “σίφουνας” από τους Αγ. Αποστόλους με καρέ του Χατζηλάρη

Παγχανιακός - Δ.Α.Α.Ο.Χ Απόλλων | 10 Απριλίου 2016, 13:36

Σαρωτικό πέρασμα από τους Αγ. Αποστόλους έκανε ο Απόλλωνας που νίκησε με 8-2 τον ΔΑΑΟΧ, με τον Χατζηλάρη να πετυχαίνει καρέ των γκολ και να φτάνει τα 18 στο πρωτάθλημα.

Ο επιθετικός των “μπλε” άνοιξε το σκορ με σουτ από το ύψος της περιοχής πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού, ενώ στο 10’ ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο Παπαδάκης για το 0-2.

Στο 30’ από το κόρνερ του Τσενακάλ, ο Μανιαδάκης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Σεληνιωτάκης που βρέθηκε στην πορεία της μπάλας έκανε το 0-3 με ακόμα μία κεφαλιά.

Με την λήξη του ημιχρόνου ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 0-4 με νέα κεφαλιά.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο, αφού ο Χατζηλάρης στο 46’ και ο Παπαδάκης στο 48’ έκαναν πολύ γρήγορα το 0-6 για τον Απόλλωνα.

Στο 60’ έγινε το 0-7 και πάλι από τον Χατζηλάρη που σκόραρε για τέταρτη φορά στο ματς, με τον ΔΑΑΟΧ να μειώνει στην συνέχεια με δύο γκολ.

Ο Μπίρο Μπίρο με ένα γκολ… ποίημα μείωσε σε 1-7 στο 80’, με τον αειθαλή Σπύρο Κομνηνό να σημειώνει το 2-7 στο 86’ με κοντινό πλασέ μετά την απόκρουση του Καρπαθάκη από το φάουλ του Μπίρο Μπίρο.

Ο 17χρονος Νεσκάκης διαμόρφωσε το τελικό σκορ (2-8) στο 90’ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

Βασικός με τον Απόλλωνα αγωνίστηκε ακόμα ένας νεαρός, ο 15χρονος Βασίλης Σελενίτσα που έπαιξε για πρώτη φορά φέτος σε όλο το 90λεπτο.

Διαιτητής: Ούτας

Βοηθοί: Λογαρίδης-Κωσταμένα

ΔΑΑΟΧ (Κώστας Κολοκοτρώνης): Βασιλόγλου, Κιουρτσίδης, Στεφάτος, Μήτρου, Κουτουλάκης, Νταμαδάκης, Μίντζα (46’ Λενταράκης), Μαρακάκης (46’ Κομνηνός), Μακρής, Μπίρο Μπίρο, Φρονιμάκης (51’ Γεωργανάς)

Απόλλων (Μάνος Βεργανελάκης-Γιάννης Χαζιράκης): Καρπαθάκης, Καραμπινάκης, Σεληνιωτάκης (55’ Γεμισάι), Τσενακάλ, Μαραντόν, Μαρινάκης, Μανιαδάκης (51’ Ανδρεαδάκης), Σελενίτσα Β., Παπαδάκης (63’ Νεσκάκης), Μποντούρι, Χατζηλάρης