Πέρασε με 5 γκολ από τη Μ. Ελιά ο Ηρακλής Νερ. | pics

Ηρακλής Νεροκούρου Αστέρας Χαλέπας | 20 Νοεμβρίου 2022, 21:07

Ο Ηρακλής Νεροκούρου πέρασε άνετα από την έδρα του Αστέρα Χαλέπας, με σκορ 5-1.

Στο τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής που διεξήχθη το βράδυ της Κυριακής στη Μ. Ελιά, η ομάδα των Νεροκούρου δεν είχε πρόβλημα απέναντι στον φορμαρισμένο Αστέρα που μετρούσε συνεχόμενες νίκες στα προηγούμενα παιχνίδια.

Nίκη που κρατά τον Ηρακλή στις πρώτες θέσεις, ενώ και ο Αστέρας παρά την ήττα συνεχίζει να παραμένει ψηλά στη βαθμολογία.

Ο Ξανθουδάκης έβαλε μπροστά τον Ηρακλή στο 20′ με σουτ και ισοφάρισε λίγο αργότερα στο 29′ ο Αστέρας μετά από σέντρα του Βαγγέλη Κατελανάκη και πλασέ του Καλλιά μέσα στην περιοχή.

Το ημίχρονο είχε ακόμα δύο γκολ όμως για τον Ηρακλή που σκόραρε στο 36′ με τον Γιαννολάρη και στο 41′ με τον Ξανθουδάκη ξανά (1-3).

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Ηρακλής βρήκε ακόμα δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα και καθάρισε το ματς. Ο Γιαννολάρης με το δεύτερο δικό του γκολ στο 52′ και ο Μπασάκης με ακόμα ένα στο 76′, ήταν εκείνοι που διαμόρφωσαν το τελικό 1-5.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης Βοηθοί: Βράγκου Αικ. – Στεφανίδου

Αστέρας Χαλέπας (Νεκτάριος Νικολιουδάκης): Λανάι Ν., Λαγός (67′ Ιβανόφ), Αγγελόπουλος, Τέσκος, Φατούσης, Λαμάι Λ., Κατελανάκης Γ. (57′ Μπαλάνος), Σελενίτσα (57′ Κυριακίδης), Καλλιάς, Κατελανάκης Β., Βασιλειάδης (84′ Αναστασόπουλος)

Ηρακλής Νερ. (Ανδρέας Παπαδομανωλάκης): Πετράκης, Καράκης, Μαρκουλάκης (55′ Αλιγιζάκης), Κοντόπουλος, Καλογερής (46′ Κωνσταντουδάκης), Παπαδάκης, Ξυλάκης (55′ Μπολανάκης), Γιαννολάρης (55′ Μυριδάκης), Ξανθουδάκης, Γιαννακούρος, Σπανουδάκης (67′ Μπασάκης)