Πέρασε και από τα Γιάννινα η ΑΕΚ (0-2)

Super League 1 17 Ιανουαρίου 2016, 18:16

Επιβεβαιώνοντας την περίοδο φόρμας που διανύει, η ΑΕΚ πέρασε νικηφόρα από τα Γιάννινα κερδίζοντας τον ΠΑΣ με 2-0. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη για την Ενωση μες στο 2016.

Τα γκολ για την ΑΕΚ σημείωσαν ο Βάργκας στο 6ο λεπτό και ο Μπαρμπόσα στο 59ο. Χαμένο πέναλτι για τον ΠΑΣ, το οποίο εξουδετέρωσε ο Ανέστης στο 38’…

ΣΚΟΡΕΡ: 6′ Βάργκας, 59′ Μπαρμπόσα

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ: 38′ Τσουκαλάς

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: –

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 18′ Λίλα, 53′ Τσουκαλάς – 23′ Σοϊλέδης, 49′ Σιμόες, 55′ Μάνταλος

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Γιάκος (70′ Ηλιάδης), Μανιάς, Γαρουφαλιάς, Τσουκαλάς, Τζημόπουλος (46′ Κοζορώνης), Ακόστα, Μιχαήλ, Λίλα (62′ Ναδάλες), Ίλιτς, Σκόνδρας

ΑΕΚ (Γκουστάβο Πογιέτ): Ανέστης, Γκάλο, Άρθο, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης, Σιμόες (89′ Μπουονανότε), Γιόχανσον, Μάνταλος (67′ Λαμπρόπουλος), Βάργκας (46′ Τζεμπούρ), Μπαρμπόσα, Αραβίδης