Πέρασε από την Τρίπολη ο Πανιώνιος

Super League 1 22 Οκτωβρίου 2017, 18:35

Ο Πανιώνιος πήρε σπουδαίο "διπλό" στην Τρίπολη απέναντι στον Αστέρα με 0-1 και παρέμεινε ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

To μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 47ο λεπτό ο Μασούντ με κοντινό πλασέ, έπειτα από πάσα του Σπιριντόνοβιτς.

Στην συνέχεια του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο τελευταίο 15λεπτο, ο Αστέρας πίεσε για την ισοφάριση, αλλά ο τερματοφύλακας Κότνικ όποτε χρειάστηκε “κράτησε” το αποτελέσμα για τον Πανιώνιο.

Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Πυλαρινός (Ζακύνθου)
4ος: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

Αστέρας (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Γιαννούλης, Κώτσιρας, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Μουνάφο, Τσουκαλάς, Τσιλιανίδης, Ισνάλδο (74′ Γκοντό), Μαντίντα (50′ Τόνσο), Μανιάς (51′ Δουβίκας).

Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Μπανανά, Βλάχος, Χατζισαφί, Οικονόμου, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούντ, Γεσίλ (70′ Ντουρμισάι), Σπιριντόνοβιτς (80′ λ. τρ. Παπαγεωργίου), Λάμπρου (46′ Μασούρας).