Πέρασε από την Λιβαδειά η ΑΕΚ

Super League 1 3 Δεκεμβρίου 2017, 22:25

Στην κορυφή της βαθμολογίας παραμένει η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε του Λεβαδειακού με 0-2 στο γήπεδο της Λιβαδειάς, με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Το 0-1 για την ΑΕΚ πέτυχε στο 52ο λεπτό, ο… συνήθης ύποπτος των τελευταίων παιχνιδιών, Μάρκο Λιβάγια, με ωραίο πλασέ, για να γίνει το 0-2 με τον Αραούχο στο 66′ έπειτα από σουτ του Λιβάγια και προσωρινή απόκρουση του τερματοφύλακα Επασί.

Στο 90ο λεπτό η “Ένωση” είχε ευκαιρία να κάνει τρία τα τέρματα της, αλλά το σουτ του Μπακασέτα “σταμάτησε” στο δοκάρι, ενώ τη ίδια κατάληξη είχε και το πλασέ του Ιωαννίδη στο 93′.

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Κωστάρας (Αιτ/νιας), Μπαλτάς (Αχαΐας)
4ος διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νιας)

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Μεντί, Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Ζαραδούκας (59′ Σουμπίνιο), Μπελγκαζουανί (87′ Ιωαννίδης), Γιουσούφ, Μητρόπουλος, Ομπιόρα, Νιασέ (55′ Γιακουμάκης)

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Γκάλο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Λόπες, Σιμόες (77′ Κονέ), Γαλανόπουλος, Λιβάγια (87′ Αϊντάρεβιτς), Χριστοδουλόπουλος (73′ Μπακασέτας), Αραούχο.