Πέντε τα μετάλλια για τα “Χανιωτάκια” στο Πανελλήνιο Δρόμου Ε-Ν-Π-Κ

Ποδηλασία | 10 Ιουλίου 2017, 17:12

Πέντε μετάλλια ήταν ο συνολικός απολογισμός για τους αθλητές που εκπροσώπησαν τα Χανιά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δρόμου Εφήβων-Νεανίδων-Παίδων-Κορασίδων, που διεξήχθη από την Παρασκευή 7 έως την Κυριακή 9 Ιουλίου στην Αττική.

Ο Τάλως ΑΝΕΚ LINES (φωτ. Π. Γκότσης) είχε τη σημαντική διάκριση της ανάδειξης ως πρωταθλήτριας Ελλάδας της Σοφίας Λιοδάκη τόσο στην Αντοχή, όσο και στην Ατομική Χρονομέτρηση της κατηγορίας Κορασίδες, ενώ το ασημένιο μετάλλιο στον αγώνα Αντοχής κατέκτησε η Εμμανουέλα Σταυρακάκη (φωτ. Ν. Τριανταφύλλου).

Liodaki Stavrakaki

Δύο φορές στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Μανώλης Ορφανουδάκης, που συμμετείχε στους αγώνες με τη γαλλική Ναντ και αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας σε Αντοχή και Ατομική Χρονομέτρηση Εφήβων.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών από τα Χανιά:

Αγώνας Αντοχής

Κορασίδες
1η θέση
Σοφία Λιοδάκη (Τάλως) 2:09:32

2η θέση
Εμμανουέλα Σταυρακάκη (Τάλως) 2:10:56

4η θέση
Χρυσή Σταυγιαννουδάκη (Τάλως) 2:11:20

16η θέση
Άννα-Γεωργία Μαρνελάκη (Κύδων) 2:21:43

18η θέση
Ιωάννα-Αιμιλία Χατζημανωλάκη (Κύδων) -1 στροφή

Νεανίδες
6η θέση
Ειρήνη Κουρμούλη (Τάλως) 2:14:42

7η θέση
Ουρανία Φραγκιουδάκη (Τάλως) 2:14:42

Παίδες
8η θέση
Κωνσταντίνος Λιβανός (Τάλως) 1:51:39

13η θέση
Ηλίας Πατεράκης (Τάλως) 1:51:49

20η θέση
Βασίλης Μαυριγιαννάκης (Τάλως) 1:52:08

21η θέση
Μιχάλης Κουκουράκης (Τάλως) 1:52:15

31η θέση
Χαράλαμπος Φραγκεδάκης (Κύδων) 1:56:39

38η θέση
Βλάσης Καλαϊτζάκης (Τάλως) 1:58:53

69η θέση
Δημήτρης  Παπακωνσταντής (Τάλως) -2 στρ.

Έφηβοι
1η θέση
Μανώλης Ορφανουδάκης (Ναντ) 2:56:28

9η θέση
Νίκος Μπιτσάκης (Τάλως) 3:05:31

24η θέση
Στράτος Γιαννίκος (Κύδων) -4 στρ.

29η θέση
Πέτρος Καπενεκάκης (Τάλως) -6 στρ.

30ή θέση
Μανώλης Σπανουδάκης (Τάλως) -6 στρ.

31η θέση
Μιχάλης Καστρινάκης (Τάλως) -6 στρ.

*Εγκατέλειψε ο Δημήτρης Κατσαούνης (Τάλως)

Αγώνας Ατομικής Χρονομέτρησης

Κορασίδες
1η θέση
Σοφία Λιοδάκη (Τάλως) 0:20:20

6η θέση
Χρυσή Σταυγιαννουδάκη (Τάλως) 0:21:52

7η θέση
Εμμανουέλα Σταυρακάκη (Τάλως) 0:21:55

16η θέση
Άννα-Γεωργία Μαρνελάκη (Κύδων) 0:23:11

27η θέση
Ιωάννα-Αιμιλία Χατζημανωλάκη (Κύδων) 0:30:17

Νεανίδες
5η θέση
Ουρανία Φραγκιουδάκη (Τάλως) 0:21:36

Παίδες
5η θέση
Κωνσταντίνος Λιβανός (Τάλως) 0:17:33

12η θέση
Βασίλης Μαυριγιαννάκης (Τάλως) 0:18:19

16η θέση
Ηλίας Πατεράκης (Τάλως) 0:18:33

33η θέση
Χαράλαμπος Φραγκεδάκης (Κύδων) 0:19:10

45η θέση
Μιχάλης Κουκουράκης (Τάλως) 0:20:05

60ή θέση
Βλάσης Καλαϊτζάκης (Τάλως) 0:20:57

62η θέση
Δημήτρης Παπακωνσταντής (Τάλως) 0:21:29

Έφηβοι
1η θέση
Μανώλης Ορφανουδάκης (Ναντ) 0:32:49

5η θέση
Νίκος Μπιτσάκης (Τάλως) 0:35:03

20ή θέση
Μιχάλης Καστρινάκης (Τάλως) 0:37:44

25η θέση
Στράτος Γιαννίκος (Κύδων) 0:38:39

31η θέση
Πέτρος Καπενεκάκης (Τάλως) 0:42:48

34η θέση
Μανώλης Σπανουδάκης (Τάλως) 0:44:06

35η θέση
Δημήτρης Κατσαούνης (Τάλως) 0:45:42

 

karta antonis garden