Πεντάρα ο Άρης Ρεθύμνου στην πρεμιέρα του κυπέλλου

Γενικά Θέματα - Τοπικό 6 Σεπτεμβρίου 2020, 23:17

Ποδαρικό με νίκη στο κύπελλο της ΕΠΣΡ έκανε ο Άρης Ρεθύμνου επικρατώντας στα Αγγελιανά του τοπικού Αρκαδίου με 5-1. Χατ τρικ σημείωσε ο Σκουλούδης, δύο γκολ ο Ματαραγκάσι.

Η αναμέτρηση είναι στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου. Ο Άρης πιστοποίησε με το “καλημέρα” ότι είναι το φαβορί της αναμέτρησης και προηγήθηκε με 5-0 λίγο μετά την ολοκλήρωση του ημιώρου. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Σκουλούδης (0-1). Έξι λεπτά αργότερα (8′) έγινε το 0-2 από τον Ματαραγκάσι.

Το 0-3 στο 12′ με τον Σκουλούδη και το 0-4 στο 22ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ματαραγκάσι. Στο 34′ “έκλεισε” τον χορό των τερμάτων του ο Άρης με τον Σκουλούδη (0-5) κι εν συνεχεία έριξε ρυθμούς. Το μονό που κατάφερε το Αρκάδι Αγγελιανών ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο 75ο λεπτό με τον Γαβρά (1-5).