Enetikon Restaurant

Πέμπτη “στροφή” στην Α2

Πόλο 20 Ιανουαρίου 2023, 12:54

Τον πρωτοπόρο Νηρέα Γέρακα ο οποίος μετρά μέχρι τώρα το απόλυτο σε τέσσερα παιχνίδια στην Α2 υποδέχεται το Σάββατο ο ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α2 πόλο ανδρών.

KTEO Κρήτης

Ο ΟΦΗ θα υποδεχθεί τον πρωτοπόρο του νοτίου ομίλου στο κολυμβητήριο Ηρακλείου στις 3 το μεσημέρι, διεκδικώντας το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Υπενθυμίζεται ότι στα μέχρι τώρα παιχνίδια που έχει δώσει ο ΟΦΗ μέτρα δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ / 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

15.00 ΟΦΗ-Νηρέας Γέρακα (Εθνικό Ηρακλείου)
Διαιτητές: Ναταλία Μαρκοπούλου – Μανώλης Καζούλης
Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου
Αλυτάρχης: Παπαδάκης
15.30 ΠΕΚΕ Βροντάδου-ΝΟ Ναυπλίου (Ιωνικό / Χίος)
Διαιτητές: Μιχάκης Μπιράκης -Γρηγόρης Σπανούδης
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
Αλυτάρχης: Οδυσσέας Μαράτσος

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

13.45 Αρης Νίκαιας-ΝΕ Πατρών (Δημοτικό Νίκαιας)
Διαιτητές: Αιγέας Παντελής – Γιώργος Θωμάς
Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης
Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας
14.00 ΝΟ Πατρών-ΓΣ Ηλιούπολης (“Αντώνης Πεπανός” / Πάτρα)
Διαιτητές: Ηλίας Δαμιανάκης – Ανδρέας Κατσώνης
Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας
Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

Βαθμολογία
1.Νηρέας Γέρακα 12
2.ΝΟ Πατρών 10
3.ΓΣ Ηλιούπολης 9
4.ΟΦΗ 7
5.Αρης Νίκαιας 3
-.ΠΕΚΕ Βροντάδου 3
7.ΝΕ Πατρών 1
8.ΝΟ Ναυπλίου 1

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ / 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

13.00 ΝΟ Λάρισας-ΝΑΟ Κέρκυρας (Δημοτικό Νέας Πολιτείας)
Διαιτητές: Αγις Καρούλης – Χρήστος Κυράνης
Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης
Αλυτάρχης: Πασχάλης Σταμούλης

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

13.00 ΑΕ Χαϊδαρίου-Ιωνικός Νίκαιας (Δημοτικό Χαϊδαρίου)
Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης – Γιώργος Στεφανάκης
Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου
Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος
14.00 ΝΟ Καλαμακίου-ΟΦΘ (Δημοτικό Αλίμου)
Διαιτητές: Γιώργος Κραβαρίτης – Στάθης Κόκκινος
Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς
Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής
17.00 Βόλου ΟΥΚ Βόλου-Αρης (Δημοτικό Νέας Ιωνίας)
Διαιτητές: Γιάννης Αντζουλάκος – Γιώργος Αγγελίδης
Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης
Αλυτάρχης: Πασχάλης Σταμούλης

Βαθμολογία
1.ΟΦΘ 12
2.Ιωνικός 10
-.Αρης 10
4.ΝΟ Λάρισας 7
5.ΝΑΟ Κέρκυρας 3
-.ΟΥΚ Βόλου 3
-.ΑΕ Χαϊδαρίου 3
8.ΝΟ Καλαμακίου 0

Rabona ad