ΠΑΣ-άς στα Γιάννενα! 2-0 την Βέροια

Super League 1 2 Ιανουαρίου 2016, 20:19

Ο ΠΑΣ Γιάννενα επικράτησε με 2-0 της Βέροιας στους "Ζωσιμάδες" και μπήκε με το δεξί στο δεύτερο γύρο της Σούπερ Λιγκ και στο... 2016.

Ο ΠΑΣ Γιάννενα πήρε το ντέρμπι ανάμεσα σε δύο ομάδες της περιφέρειας που εμφανίζονται αρκετά ανταγωνιστικές φέτος. Η νίκη του ΠΑΣ Γιάννενα χαρακτηρίζεται δίκαιη αφού οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Μόλις στο 10ο λεπτό, ο Μανιάς μετά από ασίστ του Τσουκαλά άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ Γιάννενα. Στο διάστημα που ακολούθησε, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες, με περισσότερες πάντως να έχουν οι γηπεδούχοι.

Στο 82′ η Βέροια έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Γιαννούλη με δεύτερη κίτρινη (για χέρι). Δύο λεπτά αργότερα, ο ΠΑΣ Γιάννενα “κλείδωσε” την νίκη με τον Ακόστα να εκτελεί φάουλ και τον Τζημόπουλο με κεφαλιά να σκοράρει.