Παρθενική νίκη με Γανωτή

Κορωνίς Αστέρας Μανολιόπουλου | 10 Δεκεμβρίου 2016, 20:08

Με γκολ του Γανωτή στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Μανολιόπουλου πανηγύρισε την παρθενική του νίκη στον όμιλο τίτλου στο ματς με την Κορωνίδα με σκορ 2-1.

Το ματς μάλιστα είχε εντυπωσιακή εκκίνηση για τις δύο ομάδες που βρήκαν δίχτυα αμφότερες στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα.

Σχεδόν με την σέντρα και πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Αστέρας «έκλεψε» την μπάλα και ο Μαρκοδούνας που βρέθηκε μέσα στην περιοχή από την πάσα του Πολένα, πλάσαρε σωστά για το 1-0 στο παιχνίδι.

Πριν κοπάσουν όμως οι πανηγυρισμοί για  τους γηπεδούχους, η Κορωνίδα κατάφερε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τζανουκάκη στο 5’ να ισοφαρίσει σε 1-1 την αναμέτρηση και να βάλει δύσκολα στον Αστέρα. Ο Πατσαρίκας είχε κερδίσει την παράβαση.

Τελικά, ο Αστέρας βρήκε την λύση στα πόδια του Γανωτή που με ένα εξαιρειτικό πλασέ στο 72’ ήρθε να δώσει την πολύ σημαντική όπως αποδείχτηκε νίκη στην ομάδα του με σκορ 2-1.

Διαιτητής: Χρ. Γιαννουλάκης

Βοηθοί: Κατσαρός-Μαρνέζος

Αστέρας Μαν. (Χρήστος Παπαδογιάννης): Μπραουδάκης, Παπούλιας, Κατσαρός (46’ λ.τρ. Δύντσικος), Κουκουτσάκης (65’ λ.τρ. Μαυρομάτης), Παπαδάκης, Χρυσός, Πολένας, Γανωτής, Περράκης, Μαρκοδούνας, Τσιριβάκος (80’ Δημητρίου)

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Φραγκιαδάκης, Αργυρίου, Κουγεντάκης, Αλεξαντωνάκης (80’ Τσιλεδάκης), Μανουσάκης (65’ Κακαξυλάκης), Βαρδάκης, Τρούλος (70′ Κλαπάκης), Μεσαρχάκης, Πατσαρίκας, Γιαννόπουλος, Τζανουκάκης