Παραμένει στο “0” η Κ15, ήττα και από Ατρόμητο

Πλατανιάς | 9 Δεκεμβρίου 2017, 21:47

Εξ αρχής η Κ15 του Πλατανιά είχε δύσκολο έργο κόντρα σε μία από τις καλύτερες ομάδες του Α' ομίλου του πρωταθλήματος, τον Ατρόμητο, κάτι που φάνηκε τελικά και στον αγωνιστικό χώρο (0-3).

Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν προς το τέλος του ημιχρόνου (29′) να σκοράρουν με τον Δαλαμήτρα και να απλοποιήσουν τα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο, παρά τη φιλότιμη προσπάθεια των παικτών του Γιάννη Σχοιναράκη.

Στο 77′ ο Λάγγας πέτυχε το 0-2 και στην τελευταία φάση του αγώνα (80+4′) ο Μπισύρης, που είχε μπει ως αλλαγή διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Κολοκοτρώνης-Μπραουδάκη

Πλατανιάς (Γιάννης Σχοιναράκης): Ανωμεριανάκης, Σαββάκης, Καλλιβρετάκης, Ταγιάρι, Γκολόση, Μυφτάρι, Δάλλας (80+1′ Κουκλάκης), Μπουρδάκης, Σταφιλίδης (74′ Γκεοργκιέβσκι), Γύπαρης (60′ Παχάς), Γιακουμάκης.

Ατρόμητος (Πέτρος Κοντοβράκης): Νικολακόπουλος, Λεουνάκης, Ράπτης, Καραμάνης, Σάσσαλος, Γεροδημήτρης, Οικονόμου (68′ Μπισύρης), Μουντές, Δαλαμήτρας (78′ Γεωργόπουλος), Καλομοίρης (54′ Παροτσίδης), Λάγγας.