Παραμένει χαμηλά ο ΑΟΤ

Γ' Εθνική 15 Ιανουαρίου 2023, 21:36

Το Τυμπάκι ηττήθηκε στην έδρα του 2-1 από τον Εθνικό και συνεχίζει να βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία της Γ΄εθνικής.

Ο ΑΟΤ δε μπόρεσε να αξιοποιήσει την έδρα του με αποτέλεσμα να γνωρίσει μία ακόμα ήττα στην παρθενική του εμφάνιση στη Γ’ εθνική.

Τα HL της νίκης του Εθνικού στο Τυμπάκι

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που μπήκαν καλύτερα και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 15′, όταν από κόρνερ του Διάκου, ο Σπυριδάκης έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (0-1).

Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και στο 60′ από κόρνερ του Σένκα, ο Βρεττός ισοφάρισε σε 1-1. Αυτό το γκολ δεν ήταν όμως αρκετό.

Ο Σάμιος πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 86′ για τον Εθνικό, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι πριν το ημίχρονο για να κάνει το 0-2.

ΑΟΤ (Μιχάλης Κουτεντάκης): Δημαράκης, Βρεττός, Δουλγεράκης (65′ Γιαννικάκης), Κουρουθιανάκης, Σπυριδάκης (46΄Λούσι), Γκελοσάνι (80′ Παπαδάκης), Σένκα, Βακράκος, Μεϊρέλες, Ζαφείρης, Παπανδρέου (70′ Καργάκης)

Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές): Κούμπουλα, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Παπαγεωργίου, Θεοδώρου, Μαλάϊ, Νταλακούρας (23′ λ.τρ. Ντάφλας (87′ Πλουμάτος)), Σταύρου (87′ Κατσογιάννης), Σάμιος, Διάκος (62′ Αντωνίου), Δώδας (62′ Χρούστινετς)