ΠΑΟΚ: “Προσγείωση” από Ατρόμητο

Super League 1 18 Σεπτεμβρίου 2020, 21:24

Την πρώτη φετινή απώλεια υπέστη ο ΠΑΟΚ, ο οποίος μετά από τρεις σερί νίκες σε Champions League και πρωτάθλημα ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Ο “δικέφαλος” πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Ζίβκοβιτς στο 57ο λεπτό μετά από ασίστ Γιαννούλη (1-0) για να ισοφαρίσει η ομάδα του Περιστερίου στο 77′ με αυτογκόλ του Μιχάι (1-1) έπειτα από εντυπωσιακή προσπάθεια του Ενσικουλού που είχε περάσει στο παιχνίδι λίγα λεπτά πριν.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι όταν στο 52ο λεπτό πολύ δυνατό σουτ του Κιβρακίδη εντός περιοχής “τράνταξε” το δοκάρι του Ζίβκοβιτς. Με αυτή την ισοπαλία ο ΠΑΟΚ είχε την πρώτη του φετινή απώλεια, ενώ ο Ατρόμητος δείχνει να “σηκώνει κεφάλι” μετά την εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα από τον Βόλο.

Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης, Βοηθοί: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος – Γεώργιος Χατζηνάκος, 4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης

ΠΑΟΚ (Α. Φερέιρα): Ζ. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ (86′ Βρακάς), Μιχάι, Βαρέλα (81′ Κρέσπο), Μιχαηλίδης, Γιαννούλης, Εσίτι (81′ Νινούα), Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης (72′ Πέλκας), Σφιντέρσκι (72′ Κούτσιας).

Ατρόμητος (Ντ. Κάναντι): Γιαννιώτης, Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Σάλομον, Χαρίσης (73′ Ούμπιδες), Τομάσεβιτς (83′ Νάτσος), Γιακουμάκης (73′ Ενσικουλού), Ραμπέγιο (88′ Μουνίθ), Μανούσος (46′ Κωστόπουλος).