Πανελλήνιο K19: Στα ημιτελικά οι Αστρινάκης/Σπιταδάκης

Βόλεϊ Beach Volley | 6 Αυγούστου 2022, 20:33

Άνοιξε η αυλαία του πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ Κ19 που φιλοξενείται στις εγκαταστάσεις του Karteros Beach Sports Center. Στα ημιτελικά προκρίθηκαν οι Αστρινάκης / Σπιταδάκης, Κρητικός "εμφύλιος" στα κορίτσια.

KTEO Κρήτης

Από το πρωί του Σαββάτου (06/08) οι κορυφαίες ομάδες της Ελλάδας στη συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία ξεκίνησαν τις “μάχες” στα τρία (από τα πολλά) γήπεδα των εγκαταστάσεων και μέσα σε χρονικό διάστημα περίπου 11 ωρών διεξήχθησαν συνολικά 42 αγώνες!

Σύμφωνα με την ενημέρωση της διοργανώτριας ομοσπονδίας (ΕΟΠΕ):

Τόσο στα αγόρια όσα και στα κορίτσια εκτός προημιτελικών έμεινα οι Νο1 ομάδες του ταμπλό καθώς οι Γιαλαμά/Μιχαηλίδου γνώρισαν δύο ήττες στον όμιλο, ενώ οι Μηλιώνης/Ρέγκλης έχασαν στον καθοριστικό αγώνα από τους Δασκαλάκη/Σφακιανάκη.

Στα κορίτσια οι Πιτσούλη/Πρινιωτάκη μπήκαν στο ταμπλό ως reserve team, αλλά έγιναν η πρώτη (χρονικά) ομάδα που πήρε το εισιτήριο για τους 8 όπου θα έχουμε τον κρητικό εμφύλιο κόντρα στις (πρωταθλήτριες Ελλάδας Κ17) Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ., οι οποίες έκαναν τη μίνι έκπληξη (στον άλλο κρητικό εμφύλιο) κόντρα στις Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε. (Νο3 του ταμπλό).

Στην 8άδα έχουμε επίσης τις δίδυμες αδελφές Μόκαλη (Νο2 του ταμπλό), αλλά και τις αδελφές Φανιουδάκη.

Στα αγόρια οι Κώες Καρδούλιας, Καλιόζης (αν και Νο6 του ταμπλό) επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί και έγιναν η πρώτη (χρονικά) ομάδα που πήρε το εισιτήριο για την 4άδα, καθώς στο μεγάλο ντέρμπι κέρδισαν τους Θρακιώτες Κεσκίνη/Κοντοστάθη (πρωταθλητές Ελλάδας Κ17) οι οποίοι αύριο το πρωί θα έχουν μια δεύτερη ευκαιρία για να βρεθούν στα ημιτελικά.

Στα ημιτελικά βρέθηκαν από σήμερα και οι Κρητικοί Αστρινάκης/Σπιταδάκης που θα περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλο τους από τους αγώνες που θα προηγηθούν το πρωί.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπα πρόγραμμα:

Ταμπλό κοριτσιών
Αγώνες ομίλων
1. Γιαλαμά Ε. / Μιχαηλίδου Α.-Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π. 0-2 (12-21, 19-21)
2. Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.-Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ. 2-0 (21-17, 21-08)
3. Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Γκίκα Ν. / Θαρρενάκη Κ. 2-0 (21-09, 21-12)
4. Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε. 0-2 (15-21, 20-22)
5. Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Αναγνωστοπούλου Α. / Κοντούδη Α. 2-0 (21-16, 21-19)
6. Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν.-Παρίση Κ. / Πατακιάρα Ζ. 2-0 (21-17, 21-11)
7. Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 2-1 (19-21, 21-19, 15-12)
8. Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ.-Βασιλειάδου Ε. / Ζειμπέκη Ο. 2-0 (21-05, 21-08)
9. Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π.-Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε. 2-0 (21-18, 21-16)
10. Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ.-Γιαλαμά Ε. / Μιχαηλίδου Α. 2-1 (21-18, 14-21, 15-10)
11. Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε. 2-0 (21-07, 21-11)
12. Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α.-Γκίκα Ν. /Θαρρενάκη Κ. 2-0 (21-14, 21-18)
13. Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν. 0-2 (15-21, 18-21)
14. Παρίση Κ. / Πατακιάρα Ζ.-Αναγνωστοπούλου Α. / Κοντούδη Α. 0-2 (12-21, 17-21)
15. Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ. 2-0 (21-14, 21-17)
16. Βασιλειάδου Ε. / Ζειμπέκη Ο.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 0-2 (13-21, 09-21)

Προκριματική φάση
17. Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.-Καραδημήτρα Ε. / Σκουλούδη Α 2-0 (21-14, 21-17)
18. Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε.-Αυγουστάτου Α. / Λούκα Σ. 2-0 (26-24, 21-13)
19. Κοντζεδάκη Ι. / Φετφατζή Ε.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ. 0-2 (18-21, 17-21)
20. Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ.-Αναγνωστοπούλου Α. / Κοντούδη Α. 2-1 (07-21, 21-18, 15-11)

Κυριακή 07/08
Προημιτελικοί
21. 09:00, Πιτσούλη Ε. / Πρινιωτάκη Π.-Καλουτσάκη Ε. / Ματαλλιωτάκη Θ.
22. follow, Κατέρη Κ. / Κοντακιώτη Α.-Κατσιμήγα Κ. / Κούρκουλου Ε.
23. follow, Φανιουδάκη Ε. / Φανιουδάκη Ν.-Γκιζέττη Σ. / Πιτσιγκώνη Ε.
24. follow Μόκαλη Γ. / Μόκαλη Δ.-Κουκουδίτσκα Κ. / Λιόφτη Κ.

Α’ Ημιτελικός
25. Νικητής Αγώνα Νο21-Νικητής Αγώνα Νο22

Β’ Ημιτελικός
26. Νικητής Αγώνα Νο24-Νικητής Αγώνα Νο23

Αγώνας για θέσεις 3-4
27. Ηττημένος Αγώνα Νο26-Ηττημένος Αγώνα Νο25

ΤΕΛΙΚΟΣ
28. Νικητής Αγώνα Νο25-Νικητής Αγώνα Νο26

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα στο ταμπλό των αγοριών

Σάββατο 06/08
1. Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η. bye
2. Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.-Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ. 0-2 (12-21, 17-21)
3. Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α.-Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι. 2-0 (21-10, 21-15)
4. Γεροβασίλης Γ. / Θανόπουλος Κ.-Γεωργιάδης Χ. / Ρουμελιώτης Φ. 2-0 (21-14, 21-10)
5. Πετρόπουλος Λ. / Σπύρου Κ.-Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ. 1-2 (24-22, 19-21, 15-17)
6. Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β. 2-0 (21-12, 21-18)
7. Βένιος Κ. / Καρύκας Α.-Παξιμαδάκης Χ. / Πηλίτσης Π. 2-0 (21-18, 21-17)
8. Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Γκουβάκης Β. / Φουμάκης Ν. 1-2 (14-21, 21-14, 13-15)
9. Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η.-Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ. 0-2 (08-21, 07-21)
10. Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α.-Γεροβασίλης Γ. / Θανόπουλος Κ. 2-1 (22-24, 21-11, 15-13)
11. Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ.-Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι. 0-2 (12-21, 09-21)
12. Βένιος Κ. / Καρύκας Α.-Γκουβάκης Β. / Φουμάκης Ν. 2-0 (21-10, 21-05)
13. Παξιμαδάκης Χ. / Πηλίτσης Π.-Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ. 0-2 (18-21, 19-21)
14. Πετρόπουλος Λ. / Σπύρου Κ.-Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β. 1-2 (29-27, 20-22, 7-15)
15. Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Γεωργιάδης Χ. / Ρουμελιώτης Φ. 2-0 (21-19, 21-18)
16. bye-Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.
17. Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Μηλιώνης Β. / Ρέγκλης Η. 2-0 (21-18, 21-12)
18. Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β.-Γεροβασίλης Γ. / Θανόπουλος Κ. 2-0 (22-20, 21-17)
19. Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Ιντρισλλάρι Α. / Παπαιωάννου Δ. 2-0 (21-11, 21-14)
20. Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.-Γκουβάκης Β. / Φουμάκης Ν. 2-1 (20-22, 27-25, 15-10)
21. Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ.-Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α. 2-0 (21-19, 21-15)
22. Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Βένιος Κ. / Καρύκας Α. 2-0 (21-17, 21-13)

Κυριακή 07/08
23. 09:00, Δασκαλάκης Α. / Σφακιανάκης Γ.-Καραμανίδης Κ. / Σταυρόπουλος Β.
24. follow, Απλαδάς Σ. / Γαλιάκης Ι.-Γιαννόπουλος Α. / Παπανικολάου Γ.
25. follow Νικητής Αγώνα Νο23-Βένιος Κ. / Καρύκας Α.
26. follow, Νικητής Αγώνα Νο 24-Κεσκίνης Κ. / Κοντοστάθης Α.

Α’ ημιτελικός
27. Καρδούλιας Ι. / Καλιόζης Δ.-Νικητής Αγώνα Νο 25

Β’ ημιτελικός
28. Αστρινάκης Δ. / Σπιταδάκης Ι.-Νικητής Αγώνα Νο 26

Αγώνας για θέσεις 3-4
29. Ηττημένος Αγώνα Νο 27-Ηττημένος Αγώνα Νο 28 –

Τελικός
30. Νικητής Αγώνα Νο 27-Νικητής Αγώνα Νο 28

Rabona ad

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

agen poker online

bd138

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen slot online terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

agen sbobet terpercaya

bandar togel online

bandar togel online

situs poker online

togel online

login joker123

situs sbobet terpercaya

agen slot online

tante4d

qqemas

mpo757

bola88

qqdewa

http://11mail.catholicworker.org/

http://27rqdsc86t.danluu.com/

http://3.preciousplastic.com/

https://developer.sweetyhigh.com/

https://tribler.orgwww.tribler.org/

http://20.sorgalla.com/

http://20.sorgalla.com/poker-online/

http://20.sorgalla.com/poker-online/

http://20.sorgalla.com/sbobet/

http://20.sorgalla.com/togel-online/

https://bd138.com/

https://bd138.net/

https://bd138.org/

https://bd138.info/

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

togel online

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

agen slot online

agen slot online terbaik

situs agen slot online

agen slot online terpercaya

agen slot online indonesia

agen slot online

situs sbobet terpercaya

agen slot online resmi

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs poker online

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

situs sbobet terpercaya

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

login joker123

agen slot online

agen slot online

agen slot online

agen slot online