Παλικαρίσιος βαθμός με δύο γκολ στο φινάλε

Σφακιά Α.Π. Σούδας | 20 Μαρτίου 2016, 22:07

Ένα χαμένο παιχνίδι κατάφεραν να γυρίσουν τα Σφακιά που παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 0-3, κατάφεραν στο τέλος να κάνουν την ανατροπή, φέρνοντας τελικά το ματς στο τελικό 3-3, στο Φραγκοκάστελο. Οι γηπεδούχοι μάλιστα πέτυχαν τα δύο τελευταία γκολ στις καθυστερήσεις.

Η ΑΠ Σούδας προηγούταν με 0-3 μέχρι το 70’ χάρη στα γκολ που πέτυχαν οι Παπαγεωργίου, Σκορδυλάκης και Μιχαλόπουλος.

Σε εκείνο το λεπτό τα Σφακιά μείωσαν σε 1-3 με σουτ του Ι.Τζωρτζάκη, χωρίς κανένας να περιμένει την εξέλιξη που θα είχε στην συνέχεια το παιχνίδι.

Στο 90’ ο Αλεξίου έφερε το ματς στο 2-3 για την ομάδα του, ενώ στο 94’ ο Δουρουντούς ολοκλήρωσε την μεγάλη έκπληξη για το 3-3.

Διαιτητής: Γιουματζίδης

Βοηθοί:Σαρικάκη-Βερυκακης

Σφακιά (Μανώλης Τζωρτζάκης): Συγγελάκης, Σοφούλης, Δεληγιαννάκης, Καπετανάκης, Τζωρτζάκης Γ. (65’ Μαγγελάκης), Μπούχλης, Χομπιτάκης (50’ Κατελανάκης), Βούρβαχης (50’ Περράκης), Αλεξίου, Τζωρτζάκης Ι., Δουρουντούς

ΑΠ Σούδας (Αντώνης Παπαγεωργίου): Παναγιωτόπουλος (83’ Κοντορίνης), Ματζοράκης, Σκορδυλάκης, Βασιλοσημητράκης, Βλαχάκης (69’ Κληρονομάκης), Ρηγάκης, Τσούρα, Παπουτσής (59’ Τσιμπρικίδης), Μιχαλόπουλος, Τσέκοφ, Παπαγεωργίου