Ούτε στο Ιβανώφειο τα κατάφερε το Ρέθυμνο

Ρέθυμνο Cretan Kings | 12 Οκτωβρίου 2019, 18:23

Το Ρέθυμνο Cretan Kings γνώρισε την τρίτη του ήττα σε ισάριθμα ματς για το πρωτάθλημα της Basket League, αυτή τη φορά απέναντι στον Ηρακλή, μέσα στο Ιβανώφειο με 74-56.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Ζιάγκου μπήκαν καλά στο παιχνίδι και κατάφεραν να κλείσουν την πρώτη περίοδο έχοντας προβάδισμα στο σκορ με 23-18.

Η συνέχεια όμως ήταν τελείως διαφορετική, ο Ηρακλής ανέκαμψε και με ένα σερί 14-0 κατάφερε να προηγηθεί ενώ οι 2 ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με διαφορά δέκα πόντων (43-33).

Στο τρίτο δεκάλεπτο το Ρέθυμνο πλησίασε στους 4 πόντους όμως ακόμα ένα σερί των γηπεδούχων τους έδωσε ένα ευρύ προβάδισμα (61-45).

Στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του Βαγγέλη Ζιάγκου δεν μπόρεσαν ουσιαστικά να απειλήσουν παρά μόνο να μειώσουν το σκορ με το τελικό 74-56 να αφήνει το Ρέθυμνο χωρίς νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Basket League.

Δεκαλεπτα: 18-23, 43-33, 61-45, 74-56