Ολικό comeback για Λαμία στο 97΄

Super League 1 3 Δεκεμβρίου 2017, 20:16

Σ΄ ένα ματς γεμάτο σασπένς, η Λαμία αν και βρισκόταν νωρίς πίσω στο σκορ με δύο τέρματα, κατάφερε να ισοφαρίσει τον Παναιτωλικό στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ένταση και αποβολές στο τέλος του αγώνα.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου μπήκε δυνατά στον αγώνα και βρέθηκε να προηγείται με 0-2 στο 24ο λεπτό, χάρη στα τέρματα των Ρόσα (12′) και Ντίας (24′). Στη συνέχεια ο Μπάμπης Τεννές προχώρησε σε αλλαγές προσπαθώντας να αλλάξει τη ροή του αγώνα, και κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 69′ με τον Ακόστα. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η ένταση ανάμεσα σε Μπεχαράνο και Ακόστα, οδήγησε σε αποβολή και των δύο, ενώ δύο λεπτά αργότερο ο Βουό ισοφάρισε για τη Λαμία σε 2-2. Μετά την επίτευξη του τέρματος, αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο τερματοφύλακας της Λαμίας, Παπαδόπουλος, και κάτω από τα γκολποστ έκατσε ο Παντελιάδης για τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα.

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Βοηθοί: Κουρομπύλια – Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)

4ος Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Λαμία (Μ. Τενές): Παπαδόπουλος, Κουτρουμάνος (29′ Αναστασόπουλος), Ασίγκμπα, Κουκόλης (42′ Βουό), Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Πίτι (62′ Καραγιάννης), Ακόστα, Βάντερσον

Παναιτωλικός (Μ. Χάβος): Τσενάμο, Μαρινάκης, Μιχάι, Μόρας, Ρότσα, Πάουλο, Μπεχαράνο, Ρόσα (70′ Κλέσιο), Μάζουρεκ (75′ Τσοκάνης), Μοράρ (79′ Μαρκόφσκι), Ντίας