Οκτώ… εισιτήρια “ψάχνουν” κατόχους

Α' Τοπικό - Γενικά A' Τοπικό ('Ομιλος Παραμονής) - Γενικά | 17 Νοεμβρίου 2016, 18:40

Συναρπαστικό αναμένεται το φινάλε στην Α’ Κατηγορία, αφού στις δύο αγωνιστικές που απομένουν οκτώ… εισιτήρια "ψάχνουν" κατόχους για τον όμιλο τίτλου.

Οι μόνες ομάδες που δεν έχουν το άγχος της πεντάδας αλλά στοχεύουν σε νίκες για να μπουν με όσο περισσότερους βαθμούς στη “μάχη” του τίτλου είναι τα δύο φαβορί της κατηγορίας, ο Πανακρωτηριακός από τον 1ο και η Παλαιόχωρα από τον 2ο όμιλο.

Το πρόγραμμα των δύο τελευταίων αγωνιστικών:

8η αγωνιστική
Σάββατο 19 Νοεμβρίου (15:00)
1ος όμιλος
Ηρακλής Νερ.-Θύελλα Καλ. στα Νεροκούρου
Απόλλων-Κορωνίδα στη Σούδα
Ροδωπού-Άρης Σ. στο Κολυμπάρι
Κρ. Αστέρας-Πανακρωτηριακός στη Μοναχή Ελιά

2ος όμιλος
ΔΑΑΟΧ-ΑΕ Κυδωνίας στους Αγ. Αποστόλους
Αστέρας Μαν.-Μινώταυρος στο Δημ. Στ. Αλικιανού

Κυριακή 20 Νοεμβρίου (15:00)
1ος όμιλος
Δόξα Παχ.-Ίκαρος Μ. στη Μοναχή Ελιά

2ος όμιλος
Ποσειδών Καμ./Ραπ.-Ασπίδα στο Κολυμπάρι
Κεραμειά-Σπάθα στα Νεροκούρου
Ποσειδών Τσικ.-Παλαιόχωρα στη Σούδα

9η αγωνιστική
Σάββατο 26 Νοεμβρίου (15:00)
1ος όμιλος
Δόξα Παχ.-Κρ. Αστέρας στη Μοναχή Ελιά
Κορωνίδα-Πανακρωτηριακός στον Βάμο
Ίκαρος Μ.-Άρης Σ. στα Νεροκούρου

2ος όμιλος
Μινώταυρος-Κεραμειά στις Μουρνιές
ΑΕ Κυδωνίας-Σπάθα στο Δημ. Στ. Αλικιανού
Ποσειδών Καμ./Ραπ.-Αστέρας Μαν. στο Κολυμπάρι

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
(10:30)
1ος όμιλος
Απόλλων-Ηρακλής Νερ. στη Σούδα

2ος όμιλος
ΔΑΑΟΧ-Ποσειδών Τσικ. στους Αγ. Αποστόλους

(15:00)
1ος όμιλος
Θύελλα Καλ.-Ροδωπού στο Δημ. Στ. Κισσάμου

2ος όμιλος
Ασπίδα-Παλαιόχωρα στον Ναύσταθμο

Οι πίνακες βαθμολογίας και τα ματς που έχει κάθε ομάδα μέχρι το τέλος

  1ος ΟΜΙΛΟΣ               
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ 8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1. ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 18 ΚΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ* ΚΟΡΩΝΙΔΑ*
2. ΑΡΗΣ Σ. 14 ΡΟΔΩΠΟΥ* ΙΚΑΡΟΣ Μ.*
3. ΚΟΡΩΝΙΔΑ 14 ΑΠΟΛΛΩΝ* ΠΑΝΑΚΡ/ΚΟΣ
4. ΚΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ 12 ΠΑΝΑΚΡ/ΚΟΣ ΔΟΞΑ Π.*
5. ΙΚΑΡΟΣ Μ. 10 ΔΟΞΑ Π.* ΑΡΗΣ Σ.
6. ΑΠΟΛΛΩΝ 10 ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΗΡΑΚΛΗΣ Ν.
7. ΔΟΞΑ ΠΑΧ. 9 ΙΚΑΡΟΣ Μ. ΚΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ
8. ΗΡΑΚΛΗΣ Ν. 6 ΘΥΕΛΛΑ Κ. ΑΠΟΛΛΩΝ*
9. ΘΥΕΛΛΑ Κ. 5 ΗΡΑΚΛΗΣ Ν.* ΡΟΔΩΠΟΥ
10. ΡΟΔΩΠΟΥ 1 ΑΡΗΣ Σ. ΘΥΕΛΛΑ Κ.*

 

 2ος ΟΜΙΛΟΣ      
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ 8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1. ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 19 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.* ΑΣΠΙΔΑ*
2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ. 15 ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ Κ.Ρ.*
3. ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 14 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ.* ΚΕΡΑΜΕΙΑ
4. ΣΠΑΘΑ 14 ΚΕΡΑΜΕΙΑ* ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ*
5. ΠΟΣΕΙΔΩΝ Κ.Ρ. 10 ΑΣΠΙΔΑ ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΝ.
6. ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ 10 ΔΑΑΟΧ* ΣΠΑΘΑ
7. ΚΕΡΑΜΕΙΑ 9 ΣΠΑΘΑ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ*
8. ΑΣΠΙΔΑ 4 ΠΟΣΕΙΔΩΝ Κ.Ρ.* ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
9. ΔΑΑΟΧ 3 ΑΕ ΚΥΔΩΝΙΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.
10. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ. 0 ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ ΔΑΑΟΧ*

 

 

karta antonis garden