Οι συμμετοχές του ΝΟΧ για το χειμερινό πρωτάθλημα

Κολύμβηση | 4 Φεβρουαρίου 2016, 12:28

Με την χειμερινή Ημερίδα Ορίων Αγωνιστικών και Προαγωνιστικών Κατηγοριών που διεξήχθη το σαββατοκύριακο 30 και 31 Ιανουαρίου στο Ηράκλειο ολοκληρώθηκε η προετοιμασία για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων εν όψει της συμμετοχής του στο επερχόμενο χειμερινό πρωτάθλημα κολύμβησης.

Η ομάδα του Κώστα Τζιλιβάκη αναμένεται να λάβει μέρος με 22 συνολικά αθλητές και αθλήτριες οι οποίοι κατάφεραν να εξασφαλίσουν τα ανάλογα όρια, ενώ παρόντες στο πανελλήνιο θα είναι επιπλέον και οι Χανιώτες κολυμβητές, Χρήστος Βουγιουκαλάκης (Ν.Ο. Χαλκίδας) και Κατερίνα Καβαλιεράκη (ΠΑΟΚ).

Σύμφωνα με τον προπονητή της αγωνιστικής ομάδας του ΝΟΧ, Κώστα Τζιλιβάκη: «Ο αριθμός είναι ικανοποιητικός για το χειμερινό πρωτάθλημα. Προσδοκούμε σε καλά αποτελέσματα βάσει προπόνησης. Θα αξιολογήσουμε την προσπάθεια των παιδιών και θα συνεχίσουμε για το καλοκαιρινό πρωτάθλημα που όπως κάθε χρόνο αποτελεί τον μεγάλο μας στόχο».

ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ

Χαλκιαδάκης Εμμανουήλ: 50, 100, 200μ. πεταλούδα, 200, 400μ. ελεύθερο.
Κολοκοτρώνης Νικόλαος: 50, 100, 200μ. ύπτιο
Παπαστάμος Απόστολος: 200, 400μ. μικτή ατομική, 100, 200μ. ύπτιο, 50, 100, 200μ. πεταλούδα.
Χατζησωτηράκης Παναγιώτης: 400μ. ελεύθερο.
Δημουλιός Αθανάσιος: 50, 100, 200μ. ελεύθερο, 50, 100μ. πεταλούδα.
Χαλκιαδάκης Στέφανος: 50, 100, 200μ. ύπτιο
Μιχαηλίδης Βασίλειος: 50, 100, 200μ. ύπτιο
Κάχρης Αλέξανδρος: 50, 100, 200μ. ύπτιο, 50, 100μ. πεταλούδα, 200μ .μικτή ατομική
Διακολουκάς Δημήτριος: 200μ. ύπτιο
Κοντόπουλος Στυλιανός: 50, 100, 200μ. ύπτιο
Χατζηδάκη Βασιλική: 50, 100, 200μ. ύπτιο, 200, 400μ. μικτή ατομική, 50, 100μ. πεταλούδα
Πετράκη Χρυσή: 50, 100, 200μ. πρόσθιο, 200, 400μ. μικτή ατομική, 50, 100μ. πεταλούδα
Πλοκαμάκη Νικολέτα: 50, 100, 200μ. ύπτιο, 50, 100μ. ελεύθερο.
Πετράκη Αντωνία: 50, 100, 200μ. ύπτιο.
Πετράκη Νίκη: 100, 200μ. πρόσθιο, 200μ. μικτή ατομική, 100, 200μ. ύπτιο
Δρουμπάκη Ευαγγελία: 50, 100, 200μ. ύπτιο.
Λεδάκη Νίκη: 50, 100, 200μ. ύπτιο.
Καζάση Ευτυχία: 50, 200μ. ύπτιο.
Λεβεντάκη Παναγιώτα: 200μ. πρόσθιο, 200μ. μικτή ατομική
Κουργιαντάκη Ραφαέλα: 50, 100, 200μ. ύπτιο.
Περβολαράκη Ελένη: 50, 100, 200μ. ύπτιο.
Ματζοράκη Καλλιόπη: 50, 100, 200μ. ύπτιο.
Καβαλιεράκη Κατερίνα (ΠΑΟΚ): 50, 100μ. ύπτιο, 50μ. ελεύθερο.
Βουγιουκαλάκης Χρήστος (Ν.Ο. Χαλκίδας): 50, 100, 200μ. ελεύθερο.

ΤΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Παράλληλα, οι αγώνες στο Ηράκλειο έδωσαν τη δυνατότητα σε δεκάδες κολυμβητές και κολυμβήτριες της Προαγωνιστικής ομάδας του ΝΟΧ να συμμετάσχουν και να διεκδικήσουν τις καλύτερες δυνατές επιδόσεις. Μάλιστα, στην 1η θέση κατάφεραν να βρεθούν τρία παιδιά, ενώ ακόμα άλλα τρία τερμάτισαν στη 2η και άλλα πέντε στην 3η θέση. Γενικώς, οι επιδόσεις των παιδιών ικανοποίησαν τους προπονητές τους, Αποστόλη Γεωργιάδη και Αντώνη Καλογεράκη.

ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΧ

50μ. πεταλούδα
Ανδρών
2. Χαλκιαδάκης Εμμανουήλ 00:27.85
11. Κάχρης Αλέξανδρος 00:31.10
22. Κοντόπουλος Στυλιανός 00:34.74
27. Διακολουκάς Δημήτριος 00:39.95
Προαγωνιστική Αγόρια
5. Μουζουράκης Γεώργιος 00:43.63
Προαγωνιστική Κορίτσια
3. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 00:40.81
9. Περάκη Γεωργία 00:46.72
10. Μήτρου Σοφία 00:51.76

100μ. πεταλούδα
Ανδρών
1. Χαλκιαδάκης Εμμανουήλ 01:01.12
3. Παπαστάμος Απόστολος 01:05.07
Γυναικών
2. Χατζηδάκη Βασιλική 01:09.95
Προαγωνιστική Αγόρια
3. Τσίγκος Κωνσταντίνος 01:29.15
Προαγωνιστική Κορίτσια
3. Περάκη Φανή-Κυριακή 01:21.70
5. Γρηγοράκη Ελένη 01:37.10
8. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:53.02

50μ. ύπτιο
Ανδρών
4. Κολοκοτρώνης Νικόλαος 00:31.13
7. Κάχρης Αλέξανδρος 00:32.96
13. Κοντόπουλος Στυλιανός 00:36.19
15. Μιχαηλίδης Βασίλειος 00:37.66
16. Διακολουκάς Δημήτριος 00:38.77
Γυναικών
2. Δρουμπάκη Ευαγγελία 00:33.26
6. Πλοκαμάκη Νικολέτα 00:35.19
15. Καζάση Ευτυχία 00:38.45
Προαγωνιστική Αγόρια
7. Ιγνατίου Γεώργιος 00:49.21
9. Χολετσίδης Αλέξανδρος 00:50.59
10. Κοκοτσάκης Γεώργιος 00:51.21
Προαγωνιστική Κορίτσια
4. Μαλεκάκη Αργυρώ 00:40.26
5. Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 00:40.51
6. Κόρακα Δέσποινα 00:42.30
12. Λεωνίδου Ανδριάνα 00:49.21
17. Παϊτάκη Αρτεμησία 00:51.93

100μ. ύπτιο
Ανδρών
1. Χαλκιαδάκης Εμμανουήλ 01:05.17
2. Κολοκοτρώνης Νικόλαος 01:05.48
5. Κάχρης Αλέξανδρος 01:09.80
11. Χαλκιαδάκης Στέφανος 01:13.72
13. Μιχαηλίδης Βασίλειος 01:16.46
16. Κοντόπουλος Στυλιανός 01:17.50
17. Διακολουκάς Δημήτριος 01:19.64
Γυναικών
1. Χατζηδάκη Βασιλική 01:12.69
3. Δρουμπάκη Ευαγγελία 01:13.70
4. Πλοκαμάκη Νικολέτα 01:13.72
15. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 01:26.76
Προαγωνιστική Αγόρια
9. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 01:30.51
11. Τζουγκράκης Ιωάννης 01:34.79
12. Μουζουράκης Γεώργιος 01:38.90
Προαγωνιστική Κορίτσια
2. Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή 01:25.77
4. Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 01:27.52
5. Μαλεκάκη Αργυρώ 01:28.23
9. Κόρακα Δέσποινα 01:32.92
14. Περάκη Γεωργία 01:38.52

200μ. ύπτιο
Ανδρών
1. Παπαστάμος Απόστολος 02:17.57
2. Κολοκοτρώνης Νικόλαος 02:19.82
5. Χαλκιαδάκης Εμμανουήλ 02:24.07
7. Κάχρης Αλέξανδρος 02:28.22
9. Χαλκιαδάκης Στέφανος 02:32.96
12. Διακολουκάς Δημήτριος 02:48.26
13. Μιχαηλίδης Βασίλειος 02:48.83
Γυναικών
1. Πλοκαμάκη Νικολέτα 02:32.36
3. Καζάση Ευτυχία 02:53.91
Προαγωνιστική Αγόρια
2. Καπής Ευτύχιος 03:21.61
Προαγωνιστική Κορίτσια
1. Περάκη Φανή-Κυριακή 02:44.74
3. Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 02:59.49
4. Μαλεκάκη Αργυρώ 03:04.16
5. Κόρακα Δέσποινα 03:19.88

50μ. πρόσθιο
Ανδρών
6. Τζουγκράκης Στυλιανός 00:37.09
Γυναικών
10. Ζγκουρού Αντζελα 00:42.61
13. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 00:44.39
Προαγωνιστική Αγόρια
4. Ριτζάκης Ιωσήφ 00:45.49
9. Λιονάκης Μιχαήλ 00:48.94
11. Πισσαδάκης Χρήστος 00:50.92
14. Τρουλάκης Γεώργιος 00:52.58
16. Μαλεκάκης Νικόλαος 00:54.55
Προαγωνιστική Κορίτσια
6. Δεληογλάνη Αστερία-Στυλιανή 00:48.30
9. Βυζιράκη Ελένη 00:52.00
11. Σερλιδάκη Ηλιάνα 00:55.35
13. Καμισάκη Αργυρώ 00:55.94
14. Τζινευράκη Ευτυχία 00:56.26

100μ. πρόσθιο
Ανδρών
5. Τζουγκράκης Στυλιανός 01:20.52
Γυναικών
9. Πετράκη Νίκη 01:30.12
10. Ζγκουρού Αντζελα 01:31.10
12. Λεβεντάκη Παναγιώτα 01:36.22
13. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 01:36.55
Προαγωνιστική Αγόρια
6. Ριτζάκης Ιωσήφ 01:43.68
9. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 01:46.68
14. Τζουγκράκης Ιωάννης 01:50.62
16. Τσάλτας Παναγιώτης 01:55.00
17. Σταματάκης Σοφοκλής 01:55.26
Προαγωνιστική Κορίτσια
7. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 01:48.54

200μ. πρόσθιο
Ανδρών
4. Τζουγκράκης Στυλιανός 02:53.84
Προαγωνιστική Αγόρια
6. Ριτζάκης Ιωσήφ 03:40.65
Γυναικών
6. Πετράκη Νίκη 03:07.39
7. Ζγκουρού Αντζελα 03:14.89
8. Λεβεντάκη Παναγιώτα 03:18.06

50μ. ελεύθερο
Ανδρών
7. Κολοκοτρώνης Νικόλαος 00:27.04
Προαγωνιστική Αγόρια
4. Καπής Ευτύχιος 00:35.73
8. Πισσαδάκης Χρήστος 00:38.41
10. Μαλεκάκης Νικόλαος 00:38.61
12. Τρουλάκης Γεώργιος 00:38.85
13. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 00:38.94
17. Ιγνατίου Γεώργιος 00:40.17
22. Κοκοτσάκης Γεώργιος 00:41.67
24. Τσακιράκης Νικόλαος 00:42.09
Προαγωνιστική Κορίτσια
2. Βυζιράκη Ελένη 00:39.20
4. Μήτρου Σοφία 00:40.50
9. Παϊτάκη Αρτεμησία 00:43.42
10. Καμισάκη Αργυρώ 00:43.51
11. Λεωνίδου Ανδριάνα 00:44.28
13. Σερλιδάκη Ηλιάνα 00:44.99
15. Τζινευράκη Ευτυχία 00:45.90

100μ. ελεύθερο
Ανδρών
6. Δημουλιός Αθανάσιος 01:00.24
Γυναικών
15. Δρουμπάκη Ευαγγελία 01:11.30
Προαγωνιστική Αγόρια
7. Τσίγκος Κωνσταντίνος 01:18.72
8. Μουζουράκης Γεώργιος 01:21.49
12. Τζουγκράκης Ιωάννης 01:23.65
13. Καπής Ευτύχιος 01:24.38
14. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 01:24.96
16. Τσάλτας Παναγιώτης 01:26.80
23. Σταματάκης Σοφοκλής 01:32.71
Προαγωνιστική Κορίτσια
17. Σερλιδάκη Ηλιάνα 01:39.93
18. Λεωνίδου Ανδριάνα 01:42.20

200μ. ελεύθερο
Ανδρών
3. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 02:13.56
Γυναικών
4. Πλοκαμάκη Νικολέτα 02:25.66
Προαγωνιστική Αγόρια
6. Τσίγκος Κωνσταντίνος 02:52.96
8. Λιονάκης Μιχαήλ 03:09.71
Προαγωνιστική Κορίτσια
1. Γρηγοράκη Ελένη 02:37.86
5. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 02:56.07
7. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 03:06.66
10. Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 03:13.48
11. Μήτρου Σοφία 03:16.14

400μ. ελεύθερο
Ανδρών
1. Χαλκιαδάκης Εμμανουήλ 04:29.42
5. Παπαστάμος Απόστολος 04:40.47
6. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 04:40.91
Προαγωνιστική Κορίτσια
3. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 06:08.55

200μ. μικτή ατομική
Ανδρών
5. Τζουγκράκης Στυλιανός 02:38.64
Γυναικών
1. Χατζηδάκη Βασιλική 02:33.14
4. Πετράκη Νίκη 02:49.89
7. Λεβεντάκη Παναγιώτα 02:59.93
Προαγωνιστική Κορίτσια
1. Περάκη Φανή-Κυριακή 02:48.44

400μ. μικτή ατομική
Γυναικών
1. Χατζηδάκη Βασιλική 05:21.12

karta antonis garden