Οι πρωταγωνιστές, το στιγμιότυπο της αγωνιστικής και το πρώτο γκολ του Άλεξ

Πλατανιάς | 14 Μαρτίου 2016, 3:18

Μαθήματα ποδοσφαίρου δίδαξε στη Λιβαδειά ο Πλατανιάς. Οι ερυθρόλευκοι ήταν χάρμα ιδέσθαι στο α’ ημίχρονο διαλύοντας τον Λεβαδειακό με 3-0, περνώντας σαν… σίφουνας από την βροχερή Βοιωτία.

Οι παίκτες του Παράσχου κυριάρχησαν, έκαναν το καλύτερο ημίχρονό τους στο πρωτάθλημα και έστειλαν τη μπάλα στο… πλεκτό τρεις φορές.

Οι πρωταγωνιστές πολλοί…

Καταρχήν ο ίδιος ο Παράσχος που έκανε άριστο κοουτσάρισμα, ο Ντίνας που έκανε εξαιρετικό ματς, ο Ανγκούλο που έγινε πλέον ο πρώτος φετινός σκόρερ της ομάδας με έξι γκολ, ο πάντα εκ των κορυφαίων Κουλιμπαλί που με το δεύτερο φετινό του τέρμα έδειξε το δρόμο, αλλά και ο ίσως καλύτερος όλων, Φιλίπ Στανισάβλεβιτς που έκανε ένα σωρό δουλειές και έδωσε και δυο ασίστ, εκμεταλλευόμενος την ευκαιρία που του έδωσε ο προπονητής του, λόγω της απουσίας του Γκνιάτιτς.

Από τους πρωταγωνιστές όμως ήταν και ο Αλέξανδρος Αποστολόπουλος ο οποίος σκόραρε το δεύτερο γκολ του Πλατανιά και πρόσφερε το στιγμιότυπο της αγωνιστικής. Ο 24χρονος μπακ-χαφ που μαζί με τον Κουλιμπαλί έχουν συνθέσει μια από τις καλύτερες πτέρυγες του πρωταθλήματος, πέτυχε το πρώτο γκολ της καριέρας του και το πανηγύρισε δεόντως όπως βλέπετε και στην φωτογραφία που ακολουθεί, με μια μεγαλοπρεπή πτήση που κατέληξε σε βουτιά στο μουσκεμένο γρασίσι του γηπέδου της Λιβαδειάς…

apostol alex

Ο Αποστολόπουλος που πρόσφατα σε τηλεοπτική συνέντευξη του στη τηλεόραση Κύδων είχε υποσχεθεί γκολ, αποδείχθηκε… μπεσαλής και στην 73η συμμετοχή του στη Σούπερ Λιγκ έσπασε το ρόδι! Ο γεννημένος στον Πύργο Τριφυλίας της Μεσσηνίας έχει συνολικά 92 εμφανίσεις σε όλες ης διοργανώσεις που έχει αγωνιστεί στην καριέρα του με ΠΑΟΚ, Βέροια και Πλατανιά, αρκετές ασίστ αλλά πρώτη φορά πανηγύρισε γκολ χθες στη Λιβαδειά…