Οι ομάδες της Κρήτης στα πρωταθλήματα παίδων/κορασίδων

Πόλο 17 Νοεμβρίου 2021, 17:43

Το τριήμερο από 10 μέχρι 12 Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθούν τα παιχνίδια της α’ φάσης στα πρωταθλήματα πόλο παίδων και κορασίδων.

KTEO Κρήτης

Η Κολυμβητική Ομοσπονδία γνωστοποίησε το αποτέλεσμα των κληρώσεων που πραγματοποιήθηκαν διαδικτυακά την Τετάρτη. Μεταξύ άλλων η αυλαία των διοργανώσεων θα ανοίξει και στην Κρήτη.

Τα παιχνίδια των παίδων θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου με τις ομάδες των ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ακαδημίας Ηρακλείου και ΟΦΗ να λαμβάνουν μέρος ενώ αντίστοιχα στις κορασίδες θα συμμετάσχουν οι ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ηλυσιακός και Πανιώνιος, με τους αγώνες να γίνονται στο κολυμβητήριο Χανίων.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα των δύο πρωταθλημάτων έχει ως εξής:

ΠΑΙΔΩΝ (10-12 Δεκεμβρίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΟ Καστέλλας, Νηρέας Χαλανδρίου, Υδραϊκός, Νηρέας Γέρακα
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Απόλλων Σμύρνης
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Ηλιούπολης, Άρης Νίκαιας, ΑΕΚ, Μίλων
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Πανιώνιος, ΑΝΟ Αργυρούπολης, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός Πειραιά
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ιωνικός Νίκαιας, Διώνη, ΣΚ Ροή, ΓΣ Περιστερίου
ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ: ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΘΑ Καβάλας, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Άρης Θεσσαλονίκης
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών
ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου, ΟΦΗ
Στην επόμενη φάση (14-16 Ιανουαρίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (10-12 Δεκεμβρίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Καστέλας, ΓΣ Περιστερίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός Αλίμου
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΟΚ, ΟΥΚ Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ηλυσιακός, Πανιώνιος
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ιωνικός Νίκαιας
Στην επόμενη φάση (14-16 Ιανουαρίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

Synagogi

Rabona ad