Enetikon Restaurant

Οι κληρώσεις για εφήβους και νεάνιδες

Πόλο 20 Ιανουαρίου 2023, 18:11

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις για τα πανελλήνια πρωταθλήματα πόλο εφήβων και νεανίδων.

KTEO Κρήτης

Η πρεμιέρα για τους εφήβους θα σημάνει το διάστημα από 3 μέχρι 5 Φεβρουαρίου με τους αγώνες των κρητικών σωματείων να διεξάγονται στο Ηράκλειο, ενώ οι νεάνιδες θα παίξουν από 24 έως 26 Μαρτίου στο κολυμβητήριο Χανίων.

Σύμφωνα με την κλήρωση, τον όμιλο των εφήβων συγκροτούν οι ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων και Ακαδημία Ηρακλείου και αυτόν των νεανίδων οι ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ και ΓΣ Ηλιούπολης.

Αναλυτικά η κλήρωση από την ΚΟΕ:

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (20/1) οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων και Νεανίδων

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (3-5 Φεβρουαρίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ηλυσιακός, Άρης Νίκαιας, ΓΣ Ηλιούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΕΚ, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Υδραϊκός, ΣΚ Ροή
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χίου, Μίλων
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Διώνη ΝΑ, ΑΝΟ Αργυρούπολης, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος
ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου
ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΟΘΑ Καβάλας, ΝΟ Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, Νέος Ηρακλής, Άρης Θεσσαλονίκης
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Στην επόμενη φάση (24-26 Μαρτίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ (24-26 Μαρτίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Εθνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Λαμίας, Άλιμος ΝΑΣ
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Νέος Ηρακλής, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας

Στην επόμενη φάση (26-28/5) ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα από κάθε Όμιλο.

 

Rabona ad