Οι ημερομηνίες των αγωνιστικών όλης της χρονιάς

Football League 26 Οκτωβρίου 2016, 14:49

Η Φούτμπολ Λιγκ ανακοίνωσε το πρόγραμμα ολόκληρου του πρωταθλήματος, κάνοντας γνωστές τις ημερομηνίες διεξαγωγής. Το σαββατοκύριακο 10 και 11 Ιουνίου πέφτει η αυλαία της σεζόν.

ARENA-SPORT-CAFE-LOGO

Από όσα ενδιαφέρουν, είναι ότι η πρώτη εμβόλιμη αγωνιστική ορίζεται η 4η που θα γίνει την Τετάρτη 16 Νοεμβρίου, με τον Α.Ο. Χανιά να φιλοξενεί τον Αχαρναϊκό και τον Κισσαμικό να αγωνίζεται στην Κομοτηνή απέναντι στο συγκρότημα των Ανυφαντάκη – Διακάκη.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα της σεζόν (το οποίο θα τροποποιείται κάθε αγωνιστική αφού ματς θα ορίζονται και άλλες μέρες πλην της Κυριακής) είναι το εξής:

1η αγωνιστική (30/10) 18η (22/2)
Κυριακή (30/10, 15:00)
Απόλλων Σμύρνης-Καλλιθέα
Σπάρτη-Πανθρακικός
Παναιγιάλειος-Α.Ο. Χανιά
Αχαρναϊκός-Καλλονή
Αιγινιακός-Λαμία
Κισσαμικός-ΟΦΗ
Πανσερραϊκός-Πανελευσινιακός
Τρίτη (1/11)
Αν. Καρδίτσας-Αρης
Αγροτικός Αστέρας-Τρίκαλα

2η αγωνιστική (6/11) 19η (26/2)
Σπάρτη-Απόλλων Σμύρνης
Καλλιθέα-Παναιγιάλειος
Πανθρακικός-Αναγέννηση Καρδίτσας
Α.Ο. Χανιά-Αγροτικός Αστέρας
Αρης-Αιγινιακός
Τρίκαλα-Πανσερραϊκός
Λαμία-Κισσαμικός
Πανελευσινιακός-Αχαρναϊκός
ΟΦΗ-Καλλονή

3η αγωνιστική (13/11) 20η (5/3)
Απόλλων Σμύρνης-Παναιγιάλειος
Αναγέννηση Καρδίτσας-Σπάρτη
Αγροτικός Αστέρας-Καλλιθέα
Αιγινιακός-Πανθρακικός
Πανσερραϊκός-Α.Ο. Χανιά
Κισσαμικός-Αρης
Αχαρναϊκός-Τρίκαλα
Καλλονή-Λαμία
ΟΦΗ-Πανελευσινιακός

4η αγωνιστική (16/11) 21η (12/3)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Απόλλων Σμύρνης
Παναιγιάλειος-Αγροτικός Αστέρας
Σπάρτη-Αιγινιακός
Καλλιθέα-Πανσερραϊκός
Πανθρακικός-Κισσαμικός
Α.Ο. Χανιά-Αχαρναϊκός
Αρης-Καλλονή
Τρίκαλα-ΟΦΗ
Λαμία-Πανελευσινιακός

5η αγωνιστική (20/11) 22η (19/3)
Απόλλων Σμύρνης-Αγροτικός Αστέρας
Αιγινιακός-Αναγέννηση Καρδίτσας
Πανσερραϊκός-Παναιγιάλειος
Κισσαμικός-Σπάρτη
Αχαρναϊκός-Καλλιθέα
Καλλονή-Πανθρακικός
ΟΦΗ-Α.Ο. Χανιά
Πανελευσινιακός-Αρης
Λαμία-Τρίκαλα

6η αγωνιστική (27/11) 23η (22/3)
Αιγινιακός-Απόλλων Σμύρνης
Αγροτικός Αστέρας-Πανσερραϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας-Κισσαμικός
Παναιγιάλειος-Αχαρναϊκός
Σπάρτη-Καλλονή
Καλλιθέα-ΟΦΗ
Πανθρακικός-Πανελευσινιακός
Α.Ο. Χανιά-Λαμία
Αρης-Τρίκαλα

7η αγωνιστική (4/12) 24η (26/3)
Απόλλων Σμύρνης-Πανσερραϊκός
Κισσαμικός-Αιγινιακός
Αχαρναϊκός-Αγροτικός Αστέρας
Καλλονή-Αναγέννηση Καρδίτσας
ΟΦΗ-Παναιγιάλειος
Πανελευσινιακός-Σπάρτη
Λαμία-Καλλιθέα
Τρίκαλα-Πανθρακικός
Αρης-Α.Ο. Χανιά

8η αγωνιστική (11/12) 25η (2/4)
Κισσαμικός-Απόλλων Σμύρνης
Πανσερραϊκός-Αχαρναϊκός
Αιγινιακός-Καλλονή
Αγροτικός Αστέρας-ΟΦΗ
Αναγέννηση Καρδίτσας-Πανελευσινιακός
Παναιγιάλειος-Λαμία
Σπάρτη-Τρίκαλα
Καλλιθέα-Αρης
Πανθρακικός-Α.Ο. Χανιά

9η αγωνιστική (18/12) 26η (9/4)
Απόλλων Σμύρνης-Αχαρναϊκός
Καλλονή-Κισσαμικός
ΟΦΗ-Πανσερραϊκός
Πανελευσινιακός-Αιγινιακός
Λαμία-Αγροτικός Αστέρας
Τρίκαλα-Αναγέννηση Καρδίτσας
Αρης-Παναιγιάλειος
Α.Ο. Χανιά-Σπάρτη
Πανθρακικός-Καλλιθέα

10η αγωνιστική (4/1) 27η (23/4)
Καλλονή-Απόλλων Σμύρνης
Αχαρναϊκός-ΟΦΗ
Κισσαμικός-Πανελευσινιακός
Πανσερραϊκός-Λαμία
Αιγινιακός-Τρίκαλα
Αγροτικός Αστέρας-Αρης
Αναγέννηση Καρδίτσας-Α.Ο. Χανιά
Παναιγιάλειος-Πανθρακικός
Καλλιθέα-Σπάρτη

11η αγωνιστική (8/1) 28η (30/4)
Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ
Πανελευσινιακός-Καλλονή
Λαμία-Αχαρναϊκός
Τρίκαλα-Κισσαμικός
Αρης-Πανσερραϊκός
Α.Ο. Χανιά-Αιγινιακός
Πανθρακικός-Αγροτικός Αστέρας
Καλλιθέα-Αναγέννηση Καρδίτσας
Σπάρτη-Παναιγιάλειος

12η αγωνιστική (15/1) 29η (7/5)
Πανελευσινιακός-Απόλλων Σμύρνης
ΟΦΗ-Λαμία
Καλλονή-Τρίκαλα
Αχαρναϊκός-Αρης
Κισσαμικός-Α.Ο. Χανιά
Πανσερραϊκός-Πανθρακικός
Αιγινιακός-Καλλιθέα
Αγροτικός Αστέρας-Σπάρτη
Παναιγιάλειος-Αναγέννηση Καρδίτσας

13η αγωνιστική (22/1) 30η (14/5)
Απόλλων Σμύρνης-Λαμία
Τρίκαλα-Πανελευσινιακός
Αρης-ΟΦΗ
Α.Ο. Χανιά-Καλλονή
Πανθρακικός-Αχαρναϊκός
Καλλιθέα-Κισσαμικός
Σπάρτη-Πανσερραϊκός
Παναιγιάλειος-Αιγινιακός
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αγροτικός Αστέρας

14η αγωνιστική (29/1) 31η (21/5)
Τρίκαλα-Απόλλων Σμύρνης
Λαμία-Αρης
Πανελευσινιακός-Α.Ο. Χανιά
ΟΦΗ-Πανθρακικός
Καλλονή-Καλλιθέα
Αχαρναϊκός-Σπάρτη
Κισσαμικός-Παναιγιάλειος
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας
Αγροτικός Αστέρας-Αιγινιακός

15η αγωνιστική (5/2) 32η (28/5)
Απόλλων Σμύρνης-Αρης
Α.Ο. Χανιά-Τρίκαλα
Πανθρακικός-Λαμία
Καλλιθέα-Πανελευσινιακός
Σπάρτη-ΟΦΗ
Παναιγιάλειος-Καλλονή
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αχαρναϊκός
Αγροτικός Αστέρας-Κισσαμικός
Αιγινιακός-Πανσερραϊκός

16η αγωνιστική (12/2) 33η (4/6)
Α.Ο. Χανιά-Απόλλων Σμύρνης
Αρης-Πανθρακικός
Τρίκαλα-Καλλιθέα
Λαμία-Σπάρτη
Πανελευσινιακός-Παναιγιάλειος
ΟΦΗ-Αναγέννηση Καρδίτσας
Καλλονή-Αγροτικός Αστέρας
Αχαρναϊκός-Αιγινιακός
Πανσερραϊκός-Κισσαμικός

17η αγωνιστική (19/2) 34η (11/6)
Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός
Καλλιθέα-Α.Ο. Χανιά
Σπάρτη-Αρης
Παναιγιάλειος-Τρίκαλα
Αναγέννηση Καρδίτσας-Λαμία
Αγροτικός Αστέρας-Πανελευσινιακός
Αιγινιακός-ΟΦΗ
Πανσερραϊκός-Καλλονή
Κισσαμικός-Αχαρναϊκός

Estrella
xoriatiko
Papantonakis Cards