Οι ημερομηνίες της σεζόν και οι 8 εμβόλιμες αγωνιστικές

Super League 2 12 Ιανουαρίου 2021, 21:31

Αναρτήθηκε συνολικά το πρόγραμμα ολόκληρου του πρωταθλήματος της Super League 2. Ούτε λίγο, ούτε πολύ ορίστηκαν 8 εμβόλιμες αγωνιστικές σε σύνολο 22!

Η πρώτη καταρχήν η οποία θα διεξαχθεί μεσοβδόμαδα είναι η αμέσως επόμενη της πρεμιέρας, δηλαδή η 2η αγωνιστική που θ’ ακολουθήσει την προσεχή Τετάρτη.

Από και πέρα αναμένεται πραγματικά ένας γολγοθάς, καθώς η 4η, 7η, 9η 12η, 15η, 19η και η τελευταία 22η θα διεξαχθούν εμβόλιμα.

Βάσει του πλάνου που υπάρχει, το πρωτάθλημα της Super League 2 σχεδιάζεται να έχει ολοκληρωθεί όσον αφορά την κανονική περίοδο στις 21 Απριλίου με στόχο να ακολουθήσουν στη συνέχεια οι 5 αγωνιστικές σε πλέι οφ και πλέι άουτ…

Αναλυτικότερα το πλήρες πρόγραμμα με τις αγωνιστικές του πρωταθλήματος έχει ως εξής:

1η αγωνιστική
16/1
14:45 Καραϊσκάκης Αρτας-Λεβαδειακός
14:45 ΟΦΙ-Διαγόρας
14:45 Χανιά-Δόξα Δράμας
14:45 Παναχαϊκή-Τρίκαλα
17/1
14:00 Εργοτέλης-Ιωνικός
14:45 Απόλλων Λάρισας-Ξάνθη

2η αγωνιστική
20/1
ΟΦΙ-Καραϊσκάκης Αρτας
Λεβαδειακός-Χανιά
Διαγόρας-Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Ιωνικός

3η αγωνιστική
23/1
Απόλλων Λάρισας -Διαγόρας
Ξάνθη-Δόξα Δράμας
24/1
Καραϊσκάκης Αρτας-Χανιά
Παναχαϊκή-ΟΦΙ
Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Ιωνικός-Τρίκαλα

4η αγωνιστική
27/1
Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης Αρτας
Χανιά-Εργοτέλης
ΟΦΙ-Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Διαγόρας-Ιωνικός
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική
31/1
Καραϊσκάκης Αρτας-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας -Παναχαϊκή
Ξάνθη-Χανιά
Ιωνικός-ΟΦΙ
Τρίκαλα-Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας-Διαγόρας

6η αγωνιστική
7/2
Απόλλων Λάρισας -Καραϊσκάκης Αρτας
Εργοτέλης-Ξάνθη
Παναχαϊκή-Ιωνικός
Χανιά-Τρίκαλα
ΟΦΙ-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Διαγόρας

7η αγωνιστική
10/2
Καραϊσκάκης Αρτας-Ξάνθη
Ιωνικός-Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Διαγόρας-Χανιά
Λεβαδειακός-ΟΦΙ

8η αγωνιστική
14/2
Ιωνικός-Καραϊσκάκης Αρτας
Ξάνθη-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Διαγόρας
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Χανιά-ΟΦΙ

9η αγωνιστική
17/2
Καραϊσκάκης Αρτας-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας -Ιωνικός
Διαγόρας-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
ΟΦΙ -Εργοτέλης
Χανιά-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική
21/2
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης Αρτας
Τρίκαλα-Διαγόρας
Ιωνικός-Λεβαδειακός
Ξάνθη-ΟΦΙ
Απόλλων Λάρισας-Χανιά
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

11η αγωνιστική
28/2
Διαγόρας-Καραϊσκάκης Αρτας
Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας
ΟΦΙ-Τρίκαλα
Χανιά-Ιωνικός
Παναχαϊκή-Ξάνθη
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας

12η αγωνιστική
3/3
Λεβαδειακός-Καραϊσκάκης Αρτας
Διαγόρας-ΟΦΙ
Δόξα Δράμας-Χανιά
Τρίκαλα-Παναχαϊκή
Ιωνικός-Εργοτέλης
Ξάνθη-Απόλλων Λάρισας

13η αγωνιστική
7/3
Καραϊσκάκης Αρτας-ΟΦΙ
Χανιά-Λεβαδειακός
Παναχαϊκή-Διαγόρας
Εργοτέλης-Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας-Τρίκαλα
Ιωνικός-Ξάνθη

14η αγωνιστική
14/3
Χανιά-Καραϊσκάκης Αρτας
ΟΦΙ-Παναχαϊκή
Λεβαδειακός-Εργοτέλης
Διαγόρας-Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας-Ξάνθη
Τρίκαλα-Ιωνικός

15η αγωνιστική
17/3
Καραϊσκάκης Αρτας-Παναχαϊκή
Εργοτέλης-Χανιά
Απόλλων Λάρισας-ΟΦΙ
Ξάνθη-Λεβαδειακός
Ιωνικός-Διαγόρας
Δόξα Δράμας-Τρίκαλα

16η αγωνιστική
21/3
Εργοτέλης-Καραϊσκάκης Αρτας
Παναχαϊκή-Απόλλων Λάρισας
Χανιά-Ξάνθη
ΟΦΙ-Ιωνικός
Λεβαδειακός-Τρίκαλα
Διαγόρας-Δόξα Δράμας

17η αγωνιστική
28/3
Καραϊσκάκης Αρτας-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Εργοτέλης
Ιωνικός-Παναχαϊκή
Τρίκαλα-Χανιά
Δόξα Δράμας-ΟΦΙ
Διαγόρας-Λεβαδειακός

18η αγωνιστική
4/4
Ξάνθη-Καραϊσκάκης Αρτας
Απόλλων Λάρισας Ιωνικός
Εργοτέλης-Τρίκαλα
Παναχαϊκή-Δόξα Δράμας
Χανιά-Διαγόρας
ΟΦΙ-Λεβαδειακός

19η αγωνιστική
7/4
Καραϊσκάκης Αρτας-Ιωνικός
Τρίκαλα-Ξάνθη
Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας
Διαγόρας-Εργοτέλης
Λεβαδειακός-Παναχαϊκή
ΟΦΙ-Χανιά

20ή αγωνιστική
11/4
Τρίκαλα-Καραϊσκάκης Αρτας
Ιωνικός-Δόξα Δράμας
Ξάνθη-Διαγόρας
Απόλλων Λάρισας-Λεβαδειακός
Εργοτέλης-ΟΦΙ
Παναχαϊκή-Χανιά

21η αγωνιστική
18/4
Καραϊσκάκης Αρτας-Δόξα Δράμας
Διαγόρας-Τρίκαλα
Λεβαδειακός-Ιωνικός
ΟΦΙ-Ξάνθη
Χανιά-Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή-Εργοτέλης

22η αγωνιστική
21/4
Καραϊσκάκης Αρτας-Διαγόρας
Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός
Τρίκαλα-ΟΦΙ
Ιωνικός-Χανιά
Ξάνθη-Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας -Εργοτέλης

Estrella
agromarket
IDOMENEAS AKADHMIES 2019 1
/psiloritischania