Οι επίλεκτοι από την Κρήτη για τις ομάδες νήσων 2007 και 2008

Μπάσκετ 18 Ιανουαρίου 2023, 20:19

Τριάντα κλήσεις, οι 13 από τις οποίες είναι από την Κρήτη, απευθύνθηκαν από τις μικτές ομάδες μπάσκετ νήσων 2007 και 2008.

KTEO Κρήτης

Η επιλογή των παικτών που εκτός από την Κρήτη είναι ακόμα από τις Κυκλάδες και τα Δωδεκάνησα έχουν γίνει από τους δύο περιφερειακούς προπονητές τον Γιάννη Τσακίρη για τους επίλεκτους νήσων 2007 και τον Κώστα Κομποδιέτα για την επίλεκτη ομάδα νήσων 2008.

Από τα Χανιά έχουν κληθεί δύο παίκτες του Κύδωνα, οι Περουλάκης-Μάμαλης και Παπαδογιάννης, ο Φραγκόπουλος του ΟΑΧ, ο Δούγαρης του ΑΟΚ και ο Παπαδάκης από τον Χανιά BC.

Οι δύο ομάδες αναμένεται να δώσουν παιχνίδια στην Αττική το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Ιανουαρίου, τα οποία θα γίνουν γνωστά από την ΕΟΚ.

Αναλυτικότερα οι κλήσεις:

ΕΠΙΛΕΚΤΟΙ ΝΗΣΩΝ 2007 (ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)

Α/Α ΟΝΟΜ/ΜΟ ΟΜΑΔΑ ΘΕΣΗ ΕΤΟΣ ΓΕΝ ΠΟΛΗ
1 ΦΟΥΚΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΝΟΥΗΛ ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1 2007 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
2 ΚΑΛΛΙΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Ηράκλειο ΟΑΑ 4-5 2007 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
3 ΠΕΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΜΑΛΗΣ ΟΡΦΕΑΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 2/1 2007 ΧΑΝΙΑ
4 ΤΖΙΩΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΝΑ 4-5 2007 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
5 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΑΝΙΑ BC 3-4 2007 ΧΑΝΙΑ
6 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 3 2007 ΧΑΝΙΑ
7 ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 1 2007 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
8 ΙΣΑΑΚ ΑΗΔΟΝΙΔΗΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΩ 4-5 2007 ΚΩΣ
9 ΛΟΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ 3-4 2007 ΛHΜΝΟΣ
10 ΒΑΜΒΑΚΟΥΣΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ 5 2007 ΣΥΡΟΣ
11 ΜΙΧΑΗΛ ΑΛΑΧΟΥΖΟΣ ΕΑΚΑ 2-3 2007 ΚΑΛΥΜΝΟΣ
12 ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΑΓΓΑΡΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣ ΚΩ 2-3 2007 ΚΩΣ
13 ΓΚΙΖΕΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΛΟΣΣΟΣ 4 2007 ΡΟΔΟΣ
14 ΤΑΤΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΟΛΟΣΣΟΣ 1 2007 ΡΟΔΟΣ
15 ΠΥΛΙΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΙΑΛΥΣΟΣ 2-3 2007 ΡΟΔΟΣ

 

ΕΠΙΛΕΚΤΟΙ ΝΗΣΩΝ 2008 (ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΟΜΠΟΔΙΕΤΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)

Α/Α ΟΝΟΜ/ΜΟ ΟΜΑΔΑ ΘΕΣΗ ΕΤΟΣ ΓΕΝ ΠΟΛΗ
1 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 4-5 2008 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
2 ΣΤΑΜΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ.Α.Σ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 2 2008 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
3 ΚΡΗΤΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 2-3 2008 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
4 ΔΟΥΓΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΟΚ ΧΑΝΙΩΝ 3 2008 ΧΑΝΙΑ
5 ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΦΗ 4 2008 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
6 ΦΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΟΑΧ 4 2008 ΧΑΝΙΑ
7 ΤΣΟΚΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 2-3 2008 ΡΟΔΟΣ
8 ΚΟΥΛΛΙΑΣ ΠΑΥΛΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΛΥΜΝΟΥ 1 2008 ΚΑΛΥΜΝΟΣ
9 ΒΙΚΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 3 2008 ΜΥΚΟΝΟΣ
10 ΓΚΟΥΜΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΙΟΛΙΚΟΣ 3-4 2008 ΜΥΤΙΛΗΝΗ
11 ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣ ΚΩ 2-3 2008 ΚΩΣ
12 ΝΙΚΟΣ ΒΕΛΙΣΑΡΙΟΥ ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΩ 4-5 2008 ΚΩΣ
13 ΚΟΥΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ 2-3 2008 ΡΟΔΟΣ
14 ΜΥΤΙΛΗΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΡΑΜΝΟΣ 1-2 2008 ΙΚΑΡΙΑ
15 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ 3-4 2008 ΣΑΜΟΣ

 

 

 

 

Rabona ad