Οι διαιτητές των Χανιώτικων ομάδων στο Κύπελλο και μια είδηση

Κύπελλο Ελλάδος | 24 Οκτωβρίου 2016, 19:49

Δείτε ποιοι διαιτητές ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες των τριών Χανιώτικων ομάδων στους αγώνες της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδος που θα διεξαχθούν Τετάρτη και Πέμπτη.  

ARENA-SPORT-CAFE-LOGO

Τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα παιχνίδια της Τετάρτης (26/10) και της Πέμπτης (27/10) για την 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος γνωστοποίησε η ΕΠΟ.

Οι τρεις Χανιώτικες ομάδες ρίχνονται στην μάχη του Κυπέλλου, με τον Πλατανιά να δοκιμάζεται στο Καραϊσκάκης με τον Ολυμπιακό. Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε  ο Άγγελος Ευαγγέλου (φωτό) του συνδέσμου Αθηνών. Από τον εν λόγω ρέφερι η Χανιώτικη ομάδα δεν έχει τις καλύτερες αναμνήσεις, αφού στο περσινό εκτός έδρας ματς με την Καλλονή είχαν γίνει πολλά… παρατράγουδα (μεταξύ άλλων αποβολή Παράσχου και Λ.Παπαδάκη).

Για τον ίδιο όμιλο (2ο), τον αγώνα του ΑΟ Χανιά στη Σπάρτη θα διευθύνει ο Σπύρος Μιχελής, από τον οποίο επίσης οι μπλε είχαν πολλά παράπονα για την διαιτησία του στο περσινό εντός έδρας ματς με τον Αχαρναϊκό.

Τέλος τον αγώνα του Κισσαμικού στις Σέρρες θα σφυρίξει ο Λάμπρος Παπαργυρίου ο οποίος θα «παίξει» για πρώτη φορά την Κισσαμίτικη ομάδα.

 Πάντως η είδηση που προέκυψε από τους ορισμούς ήταν ότι ορίστηκε κανονικά το παιχνίδι του Πανελευσινιακού για την συμμετοχή του οποίου έχει κάνει ένσταση η Ζάκυνθος, η οποία πλέον μετά και αυτή την εξέλιξη  δεν έχει καμία ελπίδα να παίξει ούτε σε αυτή τη διοργάνωση. Σε περίπτωση που τελικά αποδειχτεί ότι υπάρχει θέμα με τους «σταχυοφόρους» θα χάνουν στα χαρτιά από τον εκάστοτε αντίπαλό τους.  

Αναλυτικά οι διαιτητές:

Τετάρτη (26/10)

15.00 ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Νατσιούλας (Λάρισας)

4ος: Τσιοβάρας (Φθιότιδας)

15.00 Πανιώνιος – Λεβαδειακός

Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Γεωργακόπουλος (Πειραιά)

4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

17.15 Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Βοηθοί: Σταθόπουλος, Πήττας (Ηλείας)

4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

17.15 ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)

Βοηθοί: Κωτούλας (Σερρών), Βασιλόπουλος (Έβρου)

4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

19.30 Ολυμπιακός – Πλατανιάς

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Μεσσήνης (Αχαΐας), Μπέτσογλου (Κοριθνίας)

4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)

Πέμπτη (27/10)

15.00 Σπάρτη – Χανιά

Διαιτητής: Μιχελής (Πειραιά)

Βοηθοί: Τζίλιρης, Γιαννίκος (Πειραιά)

4ος: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

15.00 Πανσερραϊκός – Κισσαμικός

Διαιτητής: Παπαργυρίου (Πιερίας)

Βοηθοί: Θεοδώρου, Ζέρβας (Πιερίας)

4ος: Μηλιάδης (Μακεδονίας)

17.15 Πανελευσινιακός – Τρίκαλα

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Μήταρης (Ανατολικής Αττικής), Τζάκος (Αθηνών)

4ος: Κακρίδης (Κορινθίας)

17.15 Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας

Διαιτητής: Σκούλας (Σερρών)

Βοηθοί: Λυμπερόπουλος, Πασπάτης (Αθηνών)

4ος: Νταούλας (Αθηνών)

19.30 Παναθηναϊκός – Ηρακλής

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Καμπούρης (Εύβοιας), Κουράκης (Ηρακλείου)

4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Estrella
Papantonakis Cards