Όγδοο σερί… clean sheet για τον Πανακρωτηριακό

Πανακρωτηριακός | 1 Νοεμβρίου 2017, 22:00

Ακόμα μία νίκη, ακόμα ένα... clean sheet για τον Πανακρωτηριακό στο φετινό πρωτάθλημα μετά το νικηφόρο 0-2 επί του Κρητικού Αστέρα στις Μουρνιές, στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία.

Για 8ο συνεχόμενο παιχνίδι στο πρωτάθλημα, ο Αντώνης Συροκάκης κράτησε ανέπαφη την εστία του και με τη βοήθεια της τύχης σε αυτό το ματς, καθώς ο Ροκάκης είχε δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο για τον Κρητικό Αστέρα.

Τελευταία και μοναδική φορά που ο έμπειρος πορτιέρο είδε την εστία του να παραβιάζεται, ήταν στο παιχνίδι της πρεμιέρα με την ΑΕ Κυδωνίας στα Καθιανά (1-2), όταν μάζεψε τότε δύο φορές την μπάλα από τα δίχτυα του στο δεύτερο ημίχρονο. Από τότε ακολούθησαν οκτώ παιχνίδια κατά σειρά με Κορωνίδα, Κεραμειά, (Αστέρας Μαν. 3-0 α.α.), Σπάθα, Θύελλα Καλάθενων, Άρη Σούδας, Ίκαρο και Κρητικό Αστέρα, όπου ο Πανακρωτηριακός πέτυχε συνολικά 23 τέρματα, χωρίς να δεχτεί κάποιο γκολ.

Επόμενη ομάδα που ακολουθεί είναι το ΣΥΝΚΑ που μετράει επτά σερί αγώνες, έχοντας δεχτεί το μοναδικό της γκολ τη 2η αγωνιστική από τον Κρητικό Αστέρα στην εντός έδρας νίκη με 5-1 τότε.