Ο “καθρέφτης” της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Χανίων

Κύπελλο Χανίων | 11 Σεπτεμβρίου 2016, 20:27

"Ξεκαθάρισε" το τοπίο και στον 5ο όμιλο του Κυπέλλου Χανίων, αφού μετά το εντυπωσιακό πέρασμα του Πανακρωτηριακού από την έδρα της Δάφνης (8-2) η ομάδα του Μανόλη Πηγουνάκη μαζί με τη Σπάθα πήραν τα δύο… εισιτήρια για την επόμενη φάση.

Τη 2η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχαν στον 7ο όμιλο Παλαιόχωρα και ΑΟ Πλατανιάς, που βρίσκονται με το… ενάμιση πόδι στους “16”.

Πρώτη νίκη για τον Άρη Σούδας στον 3ο όμιλο και ισοπαλία στον Βάμο, ανάμεσα σε Κορωνίδα και Ηρακλή. Στο… κόλπο της πρόκρισης από τον 6ο όμιλο μπήκε ο Κρ. Αστέρας, που επιβλήθηκε του ΔΑΑΟΧ με 4-0.

Αναλυτικά τα απογευματινά παιχνίδια της Κυριακής:
Άρης Σ.-Ίκαρος Μ. 3-0
Κορωνίδα-Ηρακλής Νερ. 2-2
Δάφνη-Πανακρωτηριακός 2-8
Κρ. Αστέρας-ΔΑΑΟΧ 4-0
ΑΟ Πλατανιάς-ΕΘΚ 5-1
Παλαιόχωρα-Παγχανιακός 7-1

Αναλυτικά ο “καθρέφτης” της 2ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος
Δόξα Παχ.-Μινώταυρος 1-0
Απόλλων-Ροδωπού 4-2

Θ Ομάδες Α Ν Ι Η Υ Κ Δ Β
Απόλλων Αγ. Ιωάννη 2 2 0 0 6 2 4 6
Δόξα Παχιανών 2 2 0 0 4 2 2 6
Ροδωπού 2 0 0 2 4 7 -3 0
Μινώταυρος 2 0 0 2 0 3 -3 0

2ος όμιλος
Χάλης-Ποσειδών Τσικ. 7-0
Ασπίδα-Ιδομενέας 3-0

Θ Ομάδες Α Ν Ι Η Υ Κ Δ Β
Χάλης 2 2 0 0 9 1 8 6
Ασπίδα 2 1 0 1 5 3 2 3
Ποσειδών Τσικαλαριών 2 1 0 1 3 9 -6 3
Ιδομενέας 2 0 0 2 1 5 -4 0

3ος όμιλος
Άρης Σούδας-Ίκαρος Μουρνιών 3-0
Κορωνίδα-Ηρακλής Νεροκούρου 2-2

Θ Ομάδες Α Ν Ι Η Υ Κ Δ Β
Κορωνίδα 2 1 1 0 5 2 3 4
Άρης Σούδας 2 1 1 0 4 1 3 4
Ηρακλής Νεροκούρου 2 0 2 0 3 3 0 2
Ίκαρος Μουρνιών 2 0 0 2 0 6 -6 0

4ος όμιλος
Γρανίτης-Κεραμειά 3-0
Α.Ε. Κυδωνίας-Αστέρας Μαν. 0-2

Θ Ομάδες Α Ν Ι Η Υ Κ Δ Β
Γρανίτης 2 1 1 0 5 2 3 4
Αστέρας Μανολιόπουλου 2 1 1 0 4 2 2 4
Κεραμειά 2 1 0 1 2 3 -1 3
Α.Ε. Κυδωνίας 2 0 0 2 0 4 -4 0

5ος όμιλος
Θύελλα-Σπάθα 1-2
Δάφνη-Πανακρωτηριακός 2-8

Θ Ομάδες Α Ν Ι Η Υ Κ Δ Β
Πανακρωτηριακός 2 2 0 0 12 4 8 6
Σπάθα 2 2 0 0 5 1 4 6
Θύελλα Καλάθενων 2 0 0 2 3 6 -3 0
Δάφνη 2 0 0 2 2 11 -9 0

6ος όμιλος
Ποσειδών Καμ./Ραπ.-Φωστήρας 4-2
Κρ. Αστέρας-ΔΑΑΟΧ 4-0

Θ Ομάδες Α Ν Ι Η Υ Κ Δ Β
Ποσειδών Καμ.-Ραπ. 2 2 0 0 7 2 5 6
Κρ. Αστέρας 2 1 0 1 5 2 3 3
Φωστήρας Αγ. Σαράντα 2 1 0 1 4 5 -1 3
ΔΑΑΟΧ 2 0 0 2 0 7 -7 0

7ος όμιλος
ΑΟ Πλατανιάς-ΕΘΚ 5-1
Παλαιόχωρα-Παγχανιακός 7-1
Ρεπό: Τιτάν

Θ Ομάδες Α Ν Ι Η Υ Κ Δ Β
Παλαιόχωρα 2 2 0 0 10 1 9 6
ΑΟ Πλατανιάς 2 2 0 0 8 2 6 6
Τιτάν 1 0 0 1 1 3 -2 0
Παγχανιακός 1 0 0 1 1 7 -6 0
ΕΘΚ 2 0 0 2 1 8 -7 0
karta antonis garden