Ο ΠΑΟΚ το ντέρμπι, 3η σερί ήττα του Ολυμπιακού

Super League 1 5 Μαρτίου 2017, 23:00

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Τούμπας. 3η σερί ήττα για τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε καλύτερα στο πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης, αλλά ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε το δικό του πολύ καλό τέταρτο (από το 46′ έως το 60′), σκόραρε δύο φορές και κέρδισε το ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής της super league.

Στο 54′ ο Ουάρντα εκτέλεσε κόρνερ, ο Μαλεζάς πήρε την κεφαλιά, λανθασμένη απόκρουση του Λεάλι και ο Σάχοφ στο… ριμπάουντ άνοιξε το σκορ (1-0).

Στο 60ο λεπτό ο Πέδρο Ενρίκε γύρισε προς τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, ο οποίος “κλείδωσε” τη νίκη του “δικεφάλου” διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

ΠΑΟΚ (ΒλάντανΊβιτς): Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς (78’ Λέοβατς), Βαρέλα, Κρέσπο,Τσίμιροτ, Σάχοφ, Κάμπος (73’ Κάτσε), Ενρίκε (65’ Μυστακίδης), Ουάρντα, Πρίγιοβιτς.

Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ρέτσος, Σισοκό, Ρομάο, Ανδρούτσος (62’ Ντε Λα Μπέγια), Φορτούνης, Σέμπα, Ελιονούσι (67’ Μανθάτης), Ανσαριφάρντ (80’ Καρντόσο).