Ο Μελισσινός τον πρώτο βαθμό του Χάλη (pics)

Χάλης Πανακρωτηριακός | 5 Φεβρουαρίου 2022, 18:09

Mε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φάνη Μελισσινό, ο Χάλης κατάφερε να πάρει τον πρώτο του βαθμό στην Α κατηγορία, απέναντι στον Πανακρωτηριακό, τον οποίο κράτησε στο 0-0.

Εξαιρετικό ντεμπούτο για τον νέο τερματοφύλακα του Χάλη (φωτ. κάτω), που είχε μια πραγματικά τρομερή εμφάνιση τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, αφού κράτησε το “0” σε αρκετές περιπτώσεις.

Η ομάδα του Βαρυπέτρου μετά το πρώτο της γκολ σε βάρος του Γρανίτη την περασμένη εβδομάδα, κατάφερε να “σπάσει το ρόδι” και να φτάσει στον πρώτο της βαθμό, μετά από 14 ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Ο Πανακρωτηριακός δεν καταφέρνει παράλληλα για τέταρτο σερί παιχνίδι να πάρει τη νίκη, ενώ αυτός ήταν ο πρώτος του βαθμός στο 2022.

Το ματς ξεκίνησε με τρεις μεγάλες φάσεις στο πρώτο 20λεπτο για τους φιλοξενούμενους. Σε όλες ήταν “παρών” ο Μελισσινός. Πρώτα στο 10′ σε σουτ του Κουκουράκη, στο 14′ σε προσπάθεια του Δουλά (φωτ κάτω) και στο 18′ από τον Παπαδεράκη.

Μεγάλη φάση απώλεσε στο φινάλε του ημιχρόνου και ο Περράκης που έκοψε τη μπάλα στην κενή εστία, αλλά κανείς δε μπόρεσε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος ο Μελισσινός είχε ξανά μεγάλες επεμβάσεις. Αρνήθηκε το γκολ σε προσπάθειες των Κοπανάκη, Ανδρεαδάκη, ενώ μοναδικές ευκαιρίες απώλεσαν Δουλάς και Περράκης για να σκοράρουν σε ισάριθμες προσπάθειες από πολύ κοντά, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Ο Χάλης στη μοναδική ευκαιρία του στα αντίπαλα καρέ, είχε μεγάλη φάση με τον Κώστα Γιανναράκη σε τετ α τετ, όμως ο νεαρός τερματοφύλακας Χατζηδάκης πιστώθηκε και αυτός μεγάλη απόκρουση στο 67′.

Διαιτητής: Κανελάκης
Βοηθοί: Λογαρίδης – Τίκας

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Μελισσινός, Μουντάκης, Κουφάκης, Ν. Σταφύλοβ, Σολανάκης (68′ Ζαχαριουδάκης), Γιανναράκης Κ. Γιανναράκης Η. (55′ Δαμιανάκης), Ξηρουχάκης, Σταφυλαράκης, Παράκης, Παρασκάκης (89′ Τερεζάκης)

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Λαμπιθιανάκης): Χατζηδάκης, Καπούλας, Μανουσάκης (64′ Γκογκολάκης), Μακράκης (64′ Σαριδάκης), Πέτικας, Βουρβαχάκης, Ξανθουδάκης (53′ Παπαδάκης), Παπαδεράκης (46′ Ν. Ανδρεαδάκης), Κουκουράκης (46′ Κοπανάκης), Δουλάς, Περράκης