Ο Μαναρώλης “υπέγραψε” τη νίκη στο Νιο Χωριό

Τιτάν ΑΠ Σούδας | 27 Νοεμβρίου 2022, 14:31

Με γκολ του πολύπειρου Μαναρώλη, η Α.Π. Σούδας πέρασε έστω και δύσκολα από την έδρα του Τιτάνα με σκορ 1-2.

Σημαντική νίκη για την Ακαδημία, η οποία “πιάνει” στην βαθμολογία τους Ήφαιστο και Κρητικό Αστέρα (αγωνίζεται αργότερα) στους 12 βαθμούς. Στον αντίποδα, χωρίς πόντο παρέμεινε για ακόμη μια αγωνιστική ο Τιτάν, που δίνει την δική του μάχη για παραμονή.

Στο παιχνίδι, ο Βαγενάς ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ, μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να οδεύουν προς τα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι βρήκαν το τέρμα που έψαχναν για να φέρουν το ματς στα ίσια. Αυτό έγινε στο 58′, με τον Σταμούλη όταν σε ωραία κάθετη πάσα του Πετρομυλωνά πλάσαρε ιδανικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Την ιστορία του ματς έκρινε για ακόμη ένα ματς, ο χαρισματικός σκόρερ της ΑΠ Σούδας, Μαναρώλης, ο οποίος με πολύ όμορφο πλασέ εντός της περιοχής, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ της ομάδας του.

Διαιτητής: Κουκλάκης
Βοηθοί: Μπαντά – Τίκας

Τιτάν (Αβρράμ Γιαννακίδης): Μοχλάκης Μ., Κοκκινάκης (81′ Φρυσαλάκης), Σπαθαράκης, Καπλάνης, Μανουσάκης, Μανανεδάκης (90+1′ Αννιτσάκης), Μοχλάκης Γ. (60′ Ματζοράκης), Πετρομυλωνάς (60′ Γιανναράκης), Κοτρωνάκης, Σταμούλης, Γεωργακόπουλος.

ΑΠ Σούδας (Στέλιος Κουκουδάκης): Βουλγαράκης, Σφακιωτάκης (67′ Αθανασόπουλος), Φούκας, Ποταμίτης (80′ Πιρπινάκης), Σοφιανόπουλος, Κέτι, Βαγένας, Μπερβανάκης (67′ Αγγελόπουλος), Μαναρώλης, Κουρκουμελάκης (80′ Κεμπάτσι), Λυμπεράκης (72′ Βλαχάκης).