Ο Λίτσι ξεχώρισε στη νίκη του Κρ. Αστέρα | pics

Κρητικός Αστέρας ΕΘΚ | 15 Ιανουαρίου 2023, 12:25

Με πρωταγωνιστή τον Λίτσι που πέτυχε ένα γκολ και έφτιαξε ακόμα δύο, ο Κρητικός Αστέρας ξεπέρασε το εμπόδιο της ΕΘΚ με 3-0.

Στην 3η θέση της βαθμολογίας ανέβηκε ο Κρητικός που καθάρισε το ματς πριν συμπληρωθεί το τελευταίο 20λεπτο, αφού είχε καταφέρει να βάλει τις βάσεις με τρία γκολ. Ο Λίτσι ξεχώρισε για τους γηπεδούχους, αφού ήταν εκείνος που άνοιξε νωρίς τον δρόμο της νίκης, ενώ ήταν και ο δημιουργός για τα δύο γκολ που ακολούθησαν στη συνέχεια.

Ντάλλας και Αμαραντίδης

Νίκη που κρατά τον Κρητικό γενικότερα στις κορυφαίες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος, αντίθετα η ομάδα του Ακρωτηρίου παραμένει χωρίς νίκη, στην τελευταία θέση της Β’ κατηγορίας.

Ο Λίτσι έχει ανοίξει το σκορ

Οι πανηγυρισμοί στο 1-0 του Λίτσι…

Ο Λίτσι ήταν ο πρωταγωνιστής του Κρητικού στο πρώτο ημίχρονο. Στο 16′ από σέντρα του Αρζίδη άνοιξε με κεφαλιά το σκορ και από δικό του γύρισμα στο 43′, ο Ζολώτας με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0, σε ένα καίριο χρονικά σημείο.

Οι πανηγυρισμοί για το 2-0 του Ζολώτα

Ο σκόρερ του 2-0 Ζολώτας με αντίπαλο τον Πολιτάκη

Aυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με τον Κρητικό να σφραγίζει οριστικά τη νίκη με ένα τρίτο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Ξανά μέσα στη φάση ο Λίτσι, αφού από δική του σέντρα, ο Δημητρίου με σουτ στην κίνηση έγραψε το τελικό 3-0 στο 66′, λίγο πριν γίνει αλλαγή.

Ο Δημητρίου που πέτυχε το 3-0, εδώ με τον Τζανακάκη…