Ο Λεβαδειακός απείλησε με ήττα τον ΠΑΟΚ – Αποβλήθηκαν οι προπονητές

Super League 1 20 Αυγούστου 2017, 21:58

Ο Λεβαδειακός αποδείχθηκε "σκληρό καρύδι" για τον ΠΑΟΚ κι όχι μόνο δεν επέστρεψε στον "δικέφαλο" να φύγει με τη νίκη αλλά τον απείλησε ακόμα και με ήττα (0-0), στον αγώνα που έγινε στη σκιά του τραγικού θανάτου του 24χρονου φίλου των φιλοξενούμενων, για τον οποίο κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν τη σέντρα.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η λογομαχία ανάμεσα στους δύο προπονητές των ομάδων Ανιγκό και Λουτσέσκου στο 29’, που συνεχίστηκε δύο λεπτά αργότερα, με τον Σταύρο Μάνταλο να τους αποβάλει και να βλέπουν το υπόλοιπο του ματς από την κερκίδα!

Στο 53’ ο Λεβαδειακός είχε δοκάρι με τον Γιουσούφ και στο 90+3’ σπουδαία ευκαιρία για τη νίκη με το χαμένο τετ-α-τετ του Γιακουμάκη με τον Ρέι, όπου τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ βγήκε “νικητής”.

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)
Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών)-Καραβασίλης (Καβάλας)
4ος διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)

Κίτρινες κάρτες: Μαλεζάς (2’), Νιάσε (26’), Τριποτσέρης (32’), Αντιλέχου (45’), Μακ (52’), Μπρανταο (65’)

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό):  Επασί, Τριποτσέρης, Αντιλέχου, Μητρόπουλος, Νιάσε, Ζαραδούκας (86’ Αμαράλ), Μεντί, Τσαμπούρης, Γιουσούφ (88’ Καψάσκης), Μπραντάο (82’ Τόνι Σίλβα), Γιακουμάκης

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Ρέι, Κρέσπο, Βαρέλα, Μαλεζάς, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάτσε (57’ Σακχόφ), Μακ, Λημνιός (62’ Μπίσεσβαρ), Ενρίκε (68’ Κάμπος), Πρίγιοβιτς.